PŘIVÍTAJÍ JARO. Bude tomu tak třeba ve vyškovském zooparku, kde mají na sobotu naplánované už tradiční Vítání jara a Den ptactva. „Ačkoliv má akce v názvu jaro, vztahuje se víc k Velikonocům. Ty jsou letos na začátku dubna, stejně jako Den ptactva. Což je dobrý důvod spojit dvě akce v jednu," potvrdila pracovnice atrakce Marcela Kopřivová.

Příchozí si například ozdobí perníčky, vajíčka, upletou pomlázky a také si můžou vyrobit morenu. „Začínáme ve dvě odpoledne právě velikonočními dílničkami. O půl čtvrté se spolu s národopisným souborem Klebetníček rozloučíme se zimou a přivítáme jaro," přiblížila program další ze zaměstnankyň zooparku Hana Vymazalová.

Přichystané budou rovněž soutěže a hry vztažené k letošnímu ptákovi roku. Tím se stala potápka černokrká. „Děti se můžou těšit na sportovní úkoly, výtvarné aktivity nebo třeba zpívání," dodala Vymazalová s tím, že součástí bude i velikonoční jarmark a nebude chybět ani malování na obličej.

KOŠT S CIMBÁLOVKOU. Zatímco akce vyškovského zooparku bude hlavně pro děti, na té v Křenovicích lze očekávat výhradně dospělé. Vesnice se v sobotu stane dějištěm koštu slivovice. Milovníci ovocných destilátů se v tamním sále ve Václavské ulici sejdou ve čtyři odpoledne. Zábavu oživí také cimbálová muzika Ohnica.

Na své si ovšem přijdou také příznivci dechovky. A to právě v neděli v Nesovicích, kde se uskuteční koncert kapel známých z televizních obrazovek. Akce, kterou pořádá kapela Kozlaňáci ve spolupráci s nesovickým obecním úřadem, začne ve tři odpoledne v Kulturním domě v Nesovicích.

KVĚTINY NA ZÁMKU. Další dávku kultury pak bude už od tohoto víkendu opět zajišťovat kromě slavkovského zámku, který zahájil sezonu předevčírem, i bučovický. Ten otevírá své brány poprvé po zimní přestávce právě v sobotu. A jak jinak než květinovou výstavou. „Vybrali jsme amarylis, který si lidé podle mě často nekupují. Jde o zajímavou květinu," zmínila kastelánka zámku Jana Burianková. Památku v sobotu lidé můžou navštívit od desíti dopoledne do čtyř odpoledne, v neděli pak od dvou do čtyř odpoledne. V neděli výstavu doplní ukázky vázání květin.

MY FAIR LADY. Minulý víkend žil Vyškov dětským divadelním festivalem Trdlinky, nyní se dočkají hlavně dospělí. Kdo ještě neviděl muzikál My Fair Lady v podání vyškovského Divadla Haná, bude mít v neděli příležitost. Na pátou hodinu odpoledne je naplánovaná repríza. Podle internetového rezervačního systému Městského kulturního střediska Vyškov zbývalo v pátek odpoledne ještě několik málo volných vstupenek.

Divadelníci v sobotu zavítají také do Otnic. Půjde o Tylovo divadlo z Újezdu u Brna, které zahraje v sále otnického kulturního domu detektivní komedii Normana Robinse Hrobka s vyhlídkou. Začátek je naplánovaný na šestou večerní a vstupné bude padesát korun.