Cestou do brněnské dětské nemocnice v Černých Polích skončila pro tříletou Kristinu Pilarovou ze Znojma návštěva u bučovických příbuzných. Tu devětatřicetiletý řidič vozu Mitsubishi Fuso Canter jedoucí od Kyjova srazil na přímém přehledném úseku silnice poblíž tamního vlakového nádraží.

Náraz ji odhodil na silnici před automobil. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou náhodu.

„Vyšetřování ukazuje, že dívka pod auto vběhla. Motorista nepřekročil rychlost a byl střízlivý. Ještě budeme zjišťovat, zda mohl havárii zabránit,“ řekl policejní mluvčí Alois Gryc.

Dodal, že tragédie se odehrála před očima matky dítěte. Ta prý uvedla, že děvče utíkalo, protože se polekalo štěkajícího psa na nedaleké zahradě. „Okolnostmi neštěstí se budeme podrobně zabývat. Zkoumat budeme zejména chování matky,“ doplnil policejní mluvčí.

Podle příbuzných však dívku nedoprovázela její matka. „Kristina byla na procházce se svými sestřenicemi. Její matka je ve výkonu trestu, tak se o malou stará babička. Holky se lekly sousedova psa, který neměl vodítko ani náhubek. Kristina vyskočila z kočárku, rozběhla se a spadla rovnou pod kola náklaďáku,“ uvedl strýc zraněné dívky Remus Lakatoš.

Na místě proto zasahovali také záchranáři, kteří dítě převezli kvůli závažným poraněním do brněnské fakultní nemocnice v Černých Polích. „Její zranění jsou vážná, ale v současné chvíli je stav stabilizovaný. Nebezpečí teď nehrozí,“ uvedla mluvčí fakultní nemocnice Anna Nesvadbová.

Lidmi, kteří byli poblíž místa havárie, incident otřásl. „Slyšela jsem hroznou ránu. Holčička byla hodně potlučená. Volali jsme jí záchranku. Prý je ještě v kómatu,“ řekla v pátek svědkyně události, majitelka novinového stánku Alena Machová, u něhož se celá nehoda odehrála.

Vyjádření majitele psa, kterého se dívky měly leknout, se redakci Vyškovského Deníku nepodařilo zajistit. V objektu, u kterého pes ve čtvrtek pobíhal, totiž nebyl k zastižení.