Obzvlášť časté jsou havárie na přechodech v Rousínově.
Naposledy zachytila lokomotiva na přejezdu u vlakového nádraží v Rousínově osobní auto v lednu. Nehodu podle všeho zavinil nezkušený jednadvacetiletý řidič, který jel od Slavíkovic do Rousínova.

Minutu před jedenáctou hodinou v pátek dopoledne vjel mladík na přejezd. „Jel jsem sotva dvacítkou. Červené světlo jsem blikat neviděl. Buď nefungovalo, nebo jsem ho neviděl kvůli slunci,“ uvedl řidič.

Dopolední slunce v tu dobu opravdu zářilo jako na jaře. Ale mladík přeslechl i výstražný zvonek. „Nic jsem neslyšel, a to nemám v autě ani rádio,“ hájil se řidič. Zkouška výstražného zařízení, které nádražáci několik minut na to vyzkoušeli, však prokázala, že je v pořádku. „Červené světlo i zvukové zařízení je v pořádku. Řidič vlak přehlédnul. Lokomotiva jej zachytila v zadní části,“ potvrdil policejní komisař Alois Gryc.

Škodu vyčíslili policisté na dvacet tisíc korun. Stejná škoda vznikla na lokomotivě rychlíku, který jel do Ostravy. Kvůli vyšetřování se vlaky zpozdily asi o hodinu a půl. Řidič vyváznul s drobným zraněním hlavy, které mu záchranáři ošetřili na místě.

Malý křížek vedle přejezdu připomíná, že už jednou, přibližně přede dvěma lety, se v tomto místě stala smrtelná nehoda. Rousínovské přejezdy v poslední době jakoby nehody přitahovaly. Ve směru na Královopolské Vážany se loni v prosinci stala dvě neštěstí v rozmezí tří týdnů. V prvém případě řidič Liazky z Čechyně zahynul a ve druhém případě čtyřiadvacetiletý Rousínovan utrpěl vážná zranění.

Tragicky skončily také starší nehody na Bučovicku. Před pěti lety zahynul řidič na nechráněném železničním přejezdu v Nesovicích. O několik měsíců přišla o život mladá dívka na nechráněném přejezdu v Hodějicích.

Redaktoři Vyškovského Deníku