„Jsme ve fázi projektování stavební části rekonstrukce a současně připravujeme i expozici moderní armády. Už z prvních podkladů je jasné, že se zámek po obnově stane skutečnou dominantou města. Celý prostor včetně zámecké zahrady vnímáme jako celek, právě u rekonstrukce zahrady je pro letošek v plánu projektová dokumentace,“ sdělila radní Blanka Mikulková.

V případě zámku je už v plánu provedení rekonstrukce dešťové kanalizace včetně vybudování nádrže na zadržení vody ze střechy. „Dešťovku využijeme na zalévání květinové výzdoby na náměstí,“ vysvětlila Mikulková.

V celkem třinácti jednopokojových bytech najdou v budoucnu nové bydlení penzisté v Pustiměři.
V Pustiměři přestaví budovu školy na bydlení pro důchodce. Podívejte se

Součástí ohlášené obnovy zámecké zahrady do původní barokní podoby bude také rekonstrukce bývalého domku zahradníka. „Řešíme otázky energetické náročnosti. Máme kompletně připravenou projektovou dokumentaci, nicméně provozní náklady jsou pro budoucího nájemce příliš vysoké. V bývalém domě zahradníka plánujeme především veřejné toalety a zázemí pro účinkující,“ zmínil vyškovský místostarosta Roman Celý.

Projekt ovlivňuje situace na energetickém trhu stejně jako ceny materiálů. „V případě tohoto objektu tak momentálně diskutujeme nad způsobem vytápění,“ dodal místostarosta.