U Agrodomu. Taková byla nejčastější odpověď obyvatel Vyškova na otázku redakce Vyškovského deníku Rovnost, který chodník ve městě je podle nich nejhorší. Cedule upozorňující na jeho havarijní stav u něj stojí už řádku let. Co se však týká harmonogramu oprav, které jsou do konce letošního roku ve městě v plánu, právě ten se mezi nimi neobjevuje. „V současné chvíli prověřujeme majetkové vztahy k této stavbě. Spíš než o chodník jde o rozptylovou plochu. Ze stavebního úřadu jsme si proto vyžádali původní dokumentaci ke stavbě budovy Agrodomu a zhruba příští týden bychom měli vědět víc," informovala vyškovská mluvčí Petra Bezdomniková.

Naproti tomu se nového chodníku v nedávné době dočkali lidé z ulice Na Hraničkách, a to po obou stranách od restaurace U Prcka po mateřskou školu. Nyní dělníci pracují na tom v ulici V Brňanech. „Termín dokončení levé strany chodníku směrem od restaurace Letiště u Kopinců nahoru k Hanácké ulici je stanovený na 30. září," informoval vedoucí vyškovské kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.

Že cestu pro pěší bylo opravdu potřeba opravit, o tom je přesvědčená například Vyškovanka Nikola Vašková. „Zejména část směrem od autobusové zastávky nahoru byla ve strašném stavu," poukázala Vašková.

Šibeniční termín 31. října pak mají podle Kolaříka čtyři akce týkající se obnovy chodníků. A to v Kroměřížské ulici v úseku od kruhového objezdu po hotel Atrium, další je v ulici Maxima Gorkého od zatáčky k Základní škole Letní pole.

Zpevní asfaltem

Lépe se pak má od začátku listopadu chodit i lidem z Lípové ulice směrem k sídlišti kpt. Otakara Jaroše. „Tam necháme povrch zpevnit litým asfaltem. Kromě toho je do plánu oprav zahrnutý i chodník v místní části Lhota, konkrétně od obchodu po dům s číslem popisným 129," dodal Kolařík.

Z šestimilionového obnosu, který zastupitelé letos na chodníky vyhradili, půjde část i do Nosálovic. Dělníci by lokalitu měli opustit do 21. listopadu. Oprava se dotkne části od Michalovecké po Luční ulici. „Na pondělní radě by mělo dojít k výběru dodavatele, pak bychom měli ještě upřesnit termín plnění," upřesnil Kolařík s tím, že plán oprav chodníků na příští rok se chystá v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok.

Návrhů, na které by se radnice měla zaměřit, mají Vyškované několik. „Bylo by dobré opravit dlažbu u Agrodomu a potom je v tragickém stavu i chodník na Smetanově nábřeží naproti novým bytovkám," uvedl například Stanislav Uhlíř. Jinak je s těmi, po kterých chodí, spokojený. „Nevím ovšem, v jakém stavu jsou na jiných místech ve Vyškově," dodal Uhlíř.

Co se týká Smetanova nábřeží, radnice plánuje další etapu regenerace, která počítá i s opravou chodníku. Uskutečnit se má v příštím roce.

Přestože je ještě dost chodníků, které vyžadují opravu, lidé se shodují na tom, že o ně město pečuje dobře. Myslí si to třeba i Vyškovan Jaroslav Tenora. „V tomto ohledu je za radnicí vidět kus práce," řekl Tenora.

Na opravy chodníků pro letošní rok byla původně schválená částka ve výši tří milionů korun, kterou město navýšilo o sto procent.

VERONIKA MINÁŘOVÁ