Takové starosti přináší lidem z Vážan nad Litavou, Hrušek a okolních obcí, kteří musí jezdit autobusem, uzavírka mostů před Hruškami. Dopravní problémy budou muset řidiči překousnout přinejmenším do poloviny příštího roku.

„Při pracích na silnici jde pouštět dopravu jedním pruhem, ale při rekonstrukci mostu takovou možnost nemáme,“ vysvětlil vedoucí Správy a údržby silnic ve Vyškově Zdeněk Gardelka.

Opravou procházejí tři mosty přes řeku Litavu u Hrušek a část vozovky z Vážan k Hruškám. Náprava byla více než nutná. Už před sedmi lety silničáři zaznamenali, že je jeden z mostů ve velmi špatném stavu.

„Byl jedním z nejhorších v okrese. Na stupnici od jedné do sedmi, kdy sedmička je havarijní stav těsně před spadnutím, dostal šestku. Jakmile byly na obzoru peníze z evropských fondů, rozhodli jsme se pro velkorysejší akci a opravíme celý průtah z Vážan až po křižovatku k Hruškám,“ uvedl vyškovský silničář.

Zároveň obnoví i další dva mosty, které už také dosluhovaly.
Vylepšit dva kilometry a tři sta metrů vozovky přijde na téměř čtyřiatřicet milionů korun.

„Jsme rádi, že silničáři opraví hlavně nebezpečnou esovitou zatáčku. Pamatuji tu dvě smrtelné nehody. Mělo by dojít k jejímu částečnému narovnání,“ těší se například starosta obce Hrušky Oldřich Dočekal.