Tajuplná cesta je počítačová hra, která teenagerům pomáhá s osvojením základních znalostí o hospodaření. „Vytvořili jsme ji speciálně pro starší školáky a studenty středních škol. Svým obsahem odpovídá tomu, co by mladí lidé měli o světě peněz vědět. Učí je se v něm pohybovat, vysvětluje pojmy a upozorňuje na nástrahy, s nimiž se mohou setkat,“ vysvětlil za organizátory David Hubáček.

Fakt, že jde o počítačovou hru, je podle něj velmi důležitý. „Nestojíme u tabule a nevysvětlujeme mladým lidem nudné pojmy, ale v napínavé hře jim umožňujeme prožít všechny možné situace. Od hráčů i jejich učitelů máme skvělé odezvy,“ doplnil.

Trnečka má ze svých výsledků velkou radost. „Hra mě moc bavila a v době koronaviru to bylo i příjemné zpestření volného času. Nikdy předtím jsem nic nevyhrál. Pořád tomu nemůžu uvěřit,“ komentoval žák páté třídy.

Ocenil také, že díky Tajuplné cestě se o penězích a hospodaření bavil více doma s rodiči, i když se těmito tématy na jeho škole zatím nezabývali.

Na pomyslné stříbrné pozici se pak ve hře umístil Patrik Nádvorník z Brna, zatímco na třetím místě skončila Lucie Mádlíková z Ústí nad Labem.

Nový ročník Tajuplné cesty startuje už prvního září.