Velmi hlasitá hudba vadila například paní Heleně, která bydlí v ulici Otakara Jaroše. „Bylo to strašné. Bydlím v paneláku a dům se doslova otřásal. V pondělí jsem potkala známé z Pustiměře. Mají podobné zážitky, vůbec se nevyspali," byla rozezlená.

Podobně situaci popsala Eva Schwartzová z vyškovské ulice Bratří Honů. „Myslím, že poslední den přidali na hlasitosti. Kolem jedné ráno jsem volala strážníkům. Ptala jsem se, proč proti hluku nezakročí. Prý je to těžké. Že kdyby takto obtěžoval můj soused, můžou, protože jde o fyzickou osobu. Toto je však jiný případ," podotkla Schwartzová s tím, že by strážníci měli mít možnost okamžitě zasáhnout. „Nebo by měli být alespoň v kontaktu s pořadatelem a říct mu, ať to ztlumí," je přesvědčená Schwartzová.

To ovšem byli. „V neděli jsme zaznamenali víc telefonátů, zejména od lidí z Vyhlídky, Hybešovy ulice a Křečkovic. Hudba byla z neděle na včerejšek slyšet víc, ale je to i o větru. Pořadatele jsme kontaktovali s tím, že se nám lidé ozývají se stížnostmi na rušení nočního klidu, ale víc jsme pro to nemohli udělat," sdělil velitel městských strážníků Petr Sedláček. Sám však ve svém hodnocení produkce tak kritický není. „V Pustiměři bydlím. Musím říct, že z pátku na sobotu Pustiměř nevěděla, že nějaká akce je. Další dny mírně slyšet byla, ale ne nesnesitelně," do­dal.

To ostatně potvrdil i pustiměřský starosta Miloš Nevřala. „Na hluk jsem se od čtvrtka zaměřoval. Po celou dobu se to u nás dalo snést. Dole v údolí nebylo slyšet nic, na vyvýšených místech jen trochu," zhodnotil Nevřala. Úřad pak podle něj od lidí žádnou stížnost nedostal.

Aktuálně se marchanické letiště vrací do zajetých kolejí. Většina punkových fanoušků v pondělí z města odjela. „Ve dvě hodiny byl vypravený poslední autobus z letiště. Kyvadlová doprava jezdila od šesti ráno a za celou tu dobu jsme nezaznamenali žádný problém," dodal Sedláček.

Při odjezdu se nesetkali s dopravními komplikacemi ani policisté. Ti se od čtvrtka soustředili i na kontroly alkoholu a drog za volantem. „Šestnáct řidičů bylo pod vlivem drog, marihuany, kokainu a heroinu. Třináct usedlo za volant poté, co vypili alkohol," shrnula vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.