Zarytí nekuřáci, kteří mají čas od času chuť na točené pivo, mají v okrese smůlu. Do jakékoliv hospody či restaurace přijdou, hrnou se na ně ze všech stran oblaka kouře. Až na výjimky totiž není v okrese žádná hospoda, v níž by se nekouřilo.

„Mám všechny kamarády kuřáky, takže do nekuřáckého oddělení restaurace stejně nikdy nejdu. Ale stává se docela často, že někteří lidé kouří taky u oběda. Vždycky se jich zeptám, jestli jim nevadí, že jim u toho kouření jím. Je to od nich bezohledné,“ myslí si třeba nekuřák Martin Koudelka z Vyškova.

Jemu podobných by se v celém Vyškovsku našlo docela dost. „Nevím, jak je to teď se zákonem, ale místa vyhrazená pro nekuřáky jsou v hospodách většinou k ničemu. Kouř se stejně dostane všude,“ svěřil se zase návštěvník vycházející z jedné vyškovské restaurace Jiří Zapletal.

Názory nekuřáků jsou vesměs stejné. Zajímavé ovšem je, že nekuřácké hospody se na Vyškovsku nedokážou udržet. „Strýček provozoval nekuřáckou hospůdku U Radúza ve vyškovských Brňanech. Je to už asi rok, co ji musel zavřít. Lidé tam nechodili. Fungovala asi rok a půl,“ uvedl synovec majitele Tomáš Valent.

Otazník tak trochu visí i nad bučovickou kavárnou Prestige café bistro. Podle jejího spolumajitele Jaroslava Staňka tam chodí hlavně rodiny s dětmi. „Bistro provozujeme déle než rok. Už několikrát jsme uvažovali, že skončíme. Lidé si nejdřív stěžovali, že netočíme pivo. Teď jim zase vadí, že se uvnitř nesmí kouřit,“ řekl Staněk.

Nekouří se také v restauraci v bučovickém lázeňském centru s bazénem. „Je to samozřejmě skvělé, kuřáci musí chodit kouřit ven, takže je tam krásně čistý vzduch,“ pochvaloval si třeba Marek Slanina. Podle něj zařízení nízkou návštěvností netrpí.

Vedoucí oddělení hygieny výživy vyškovské pobočky krajské hygienické stanice Irena Pospíšilová si myslí, že nekuřáky znevýhodňuje zákon. „Současný zákon je hodně sporný. V podstatě nahrává všem zařízením takového typu, ve kterých se smí kouřit,“ naznačila Pospíšilová.

Do konce roku 2005 lidé nesměli podle zákona kouřit alespoň v době oběda ve všech podnicích, kde se vařilo. Nový zákon, který platí od prvního ledna 2006, toto nařízení zrušil.

„Je zakázané kouřit v zařízeních společného stravování provozovaných na základě hostinské činnosti, pokud nemají zvláštní prostory vyhrazené pro kuřáky a vyznačené zjevně viditelným nápisem „Prostor vyhrazený pro kouření“ nebo jiným obdobným způsobem,“ praví zákon.

Podle něj je další povinností provozovatele mít větrání. To jsou podle Pospíšilové jediné dvě věci, které můžou pracovníci hygienické stanice kontrolovat.

„Řešila jsem jedinou stížnost. Ta byla ovšem neoprávněná. Člověk, který mi psal, totiž neznal dostatečně zákon. Už déle než dva roky dennodenně kontrolujeme restaurace, ještě jsme však neudělili žádnou pokutu,“ uvedla Pospíšilová.

Nekuřákům z Vyškovska tak nezbývá než doufat, že už možná v červnu poslanci odsouhlasí zákon, který zakáže kouření ve všech restauracích a jim podobných zařízeních.

Naposledy protikuřácký zákon vrátili do druhého čtení kvůli nepřehlednosti pozměňovacích návrhů. Předkladatel zákona poslanec Boris Šťastný (ODS) proto vytvořil kompletní pozměňující návrh.
Pro ten chce získat širokou podporu napříč stranami. Šanci má, protože návrh je oproštěný od konfliktních bodů.

„Například v něm není regulace kouření v hostinských zařízeních, o těchto záležitostech by poslanci hlasovali zvlášť,“ říká poslanec, který hodlá i nadále trvat na absolutním zákazu kouření v restauracích. Zároveň ale chce navrhnout kompromisní variantu, která bude počítat se stavebně oddělenými a větranými částmi určenými kuřákům.

Zákaz kouření v restauracích si přeje více než polovina lidí. Ukázal to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění, který proběhl v únoru. Tři čtvrtiny dotázaných (76 procent) se vyslovily i proti kouření na pracovišti.
Někteří nekuřáci z Vyškovska se ale i na zákon, o kterém mají poslanci v červnu hlasovat, dívají skepticky. „Nevím, jestli je to dobrý nápad. To by pak všechny hospody mohly zavřít. Kdo by tam chodil? Vždyť kuřáků je víc než nás,“ domnívá se Koudelka.

Podobně přemýšlí třeba taky servírka ze slavkovského hotelu Sokolský dům Ivana Konečná. „Asi tři čtvrtiny lidí, kteří sem přijdou, se ptají na popelník. V době oběda u nás ale nesmí kouřit. Když jim to řekneme, někteří odejdou. Pokud by prošel zákon, který by zakazoval kouření, určitě by to mnohé kuřáky odradilo. Taky by klesly tržby,“ svěřila se Konečná.