Připomněl, že Amálka nyní dokáže sedět, dělá první samostatné krůčky a začíná komunikovat. Přesto je za svými vrstevníky o rok a půl pozadu. „Hipoterapie, canisterapie a zejména velmi nákladné neurorehabilitace jsou nedílnou součástí jejího života. Roční náklady šplhají do statisíců, které pojišťovna nehradí, a proto přišel čas, kdy Amálka a její rodina potřebují naši pomoc,“ doplnil kapitán.

Matka postižené dcery z Letovic na Blanensku naletěla při prodeji bačkůrek internetovým podvodníkům. Přišla o bezmála 12 tisíc korun. Policisté a hasiči pro ni uspořádali sbírku.
Šmejdi okradli matku s postiženou dcerou. Na jihu Moravy je podpořila sbírka

Na pomyslnou startovní čáru se v Centru výcviku Lešť postavily více než dvě stovky běžců ze tří jednotek české, slovinské a německé armády. Všichni se vydali na trať dlouhou osm kilometrů a každý z nich svojí účastí přispěl třemi sty korunami na transparentní účet.

Ještě před startem zástupci slovinské a německé armády předali organizátorům částku pro Amálku v hotovosti. 

Každý věděl proč a za koho běží. Všichni sklidili v cíli potlesk a část vojáků Bundeswehru dokonce doběhla do cíle za hlasitého, společného zpěvu. „Nikdo z nás neběžel na čas ani po výhru, protože jsme vyhráli všichni,“ prohlásil před všemi běžci velitel Mnohonárodního praporu podplukovník Karel Zetocha.

Areál kasáren v Bučovicích na Vyškovsku ovládl v pátek Den otevřených dveří. Na programu byly například ukázky bojové techniky, bojové činnosti a speciálního výcviku psů.
Tank i zbraně. Kasárna v Bučovicích v obležení. Návštěvníky lákali vycvičení psi

Zdůraznil, že každý účastník pomohl dobré věci bez ohledu na to, ze které jednotky pochází. „To bylo smyslem celého běhu. Akce na Slovensku byla úžasná a bude pokračovat i v České republice, všem moc děkujeme,“ dodal Zetocha.