Obecní úřad chystá investici zejména proto, aby se vyhnul dalším organizačním problémům. „Vždycky, když jsme pořádali nějakou akci, museli jsme objednat obrovský stan a mobilní záchody. Proto chystáme přístavbu se sociálním zařízením a plochu s přístřeškem,“ objasnil hlavní impulz ke stavbě starosta obce Jiří Bartošík.

Rozpočet akce činí dva a půl milionu korun. „Ještě než začneme, porozhlédneme se po dotačních titulech, jestli nenajdeme nějaký s vhodným zadáním,“ pokračoval starosta.

Případný neúspěch při žádání o dotace ovšem akci neohrozí. „Pokud nic neseženeme, začneme platit akci z obecního. Výstavba kulturního zázemí je pro nás důležitá,“ ujistil Bartošík.

V současnosti radnice dokončuje papírování. „Podali jsme žádost o stavební povolení. Chceme začít stavět ještě letos a skončit během příštího roku,“ popsal časový plán akce starosta.

Nové kulturní zázemí by mělo pokrýt širokou škálu akcí. „Budeme tam pořádat hody, ale i různé zábavné a sportovní akce pro děti i dospělé. Vytvořené zázemí by mělo pokrýt akce pořádané v obci od května do září,“ naznačil využití Bartošík.