Peněz se prozatím dočkali místní dobrovolní hasiči. „Šlo o dotaci z programu rozvoje venkova Jihomoravského kraje. Získali jsme třicet tisíc korun, které tvoří sedmdesát procent požadované částky. Zbytek doplatíme ze svého," uvedl starosta Nemochovic Lubomír Hofírek.

S penězi chtějí hasiči doplnit základní vybavení. „Hasiči si chtějí pořídit určité části výstroje a výzbroje a opravit služební Avii. Momentálně už je jen na nich, kdy peníze utratí," přiblížil Hofírek.

Díky dotacím skončila i rekonstrukce tří katolických křížů. „Od pátku jsou na nich pozlacené sošky Ježíše Krista. Jelikož by jejich povrch mohl lákat zloděje, jsou pojištěné proti krádeži," vysvětlil starosta. Náklady na opravu křížů vyšly na dvě stě čtyřicet tisíc korun, dotace zaplatila sedmdesát procent částky. U křížů teď podle starosty už zbývají jen drobné terénní úpravy, které obec udělá do čtrnácti dnů.

Zato žádost o dotaci na místní mateřskou školku stále není schválená. „Jedná se o docela mimořádnou záležitost a pořád si netroufám odhadnout, kdy se peněz dočkáme. Je možné, že by to mohlo být koncem roku, ale uvidíme. V dotaci se nám jedná o vnitřní vybavení domu, nábytek bychom tak dovnitř mohli nastěhovat i přes zimu," řekl Hofírek.

Pro tento víkend ovšem Nemochovičtí na problémy s dotací zapomenou. „V sobotu se u nás koná Letní noc, což bude klasická venkovská zábava s tombolou," lákal starosta a dodal, že koncem srpna budou v obci hody.