„Stavy zdravotních sester jsou plné. Museli jsme je přetahovat i z jiných okresů, ale mají bydliště ve Vyškově,“ uvedla hlavní sestra vyškovské nemocnice Marie Smejkalová.

Nemocnice zaměstnala také sestry, které se vrátily z mateřské dovolené. „Doufáme, že nám žádné sestřičky neodejdou, protože téměř všechny zálohy jsme vyčerpali,“ je přesvědčená Smejkalová.

Stejně hovoří i ředitelka vyškovské nemocnice Věra Seidlová. „Nezbývá nám nic jiného než využívat návratů sester z mateřské dovolené. Rozhodně se nedá mluvit o tom, že bychom oplývali nějakými rezervami. Byli jsme vždy zvyklí na to, že žadatelek byly plné seznamy, ale to už bohužel není pravda,“ objasnila Seidlová.

Ta je připravená i na epidemii chřipky, které přináší vysokou nemocnost zaměstnanců a právě v těchto dnech začíná pronikat na Vyškovsko. „Problémy bychom vyřešili zástupovými sestrami, které vedeme v evidenci a máme s nimi uzavřený pracovní poměr,“ řekla Seidlová.

Eva Jelínková, které pracuje jako vrchní sestra na chirurgickém oddělení, vidí výhodu v tom, že je ve Vyškově střední zdravotnická škola. „Jednu absolventku jsme zrovna přijali a ještě jedna se naštěstí hlásí. Naše sestry jsou ochotné dělat i přesčasy, vždy se nějak dohodneme,“ objasnila Jelínková.