Od pondělí 11. prosince jsou v Nemocnici Kyjov z důvodu zhoršující se situace ohledně výskytu respiračních infekcí omezené návštěvy. „Lidé mohou přijít pouze ve středu a v neděli od dvou do čtyř hodin odpoledne. Návštěvy musí mít dýchací cesty chráněny rouškou,“ vyplývá z oznámení.

Na dětském oddělení jsou návštěvy zachované denně. „U dětí, které mají zajištěny trvalou přítomnost rodinného příslušníka jako doprovod, návštěvu pečlivě zvažte,“ varovali zástupci nemocnice.

K omezení návštěv přistoupili již v minulém týdnu v nemocnici v Boskovicích na Blanensku a také ve Vyškově. „Své blízké můžete navštívit ve středu a v neděli od tří do čtyř hodin. Po celou dobu návštěvy je  povinný respirátor. Omezení neplatí pro dětská oddělení,“ píše se na webu Nemocnice Vyškov.

Ve Znojmě zatím návštěvy mohou do nemocnice přijít, ale podle mluvčí Petry Veselé mají pečlivě zvážit svůj zdravotní stav. „Necítí-li se dobře, ať raději zůstanou doma. To stejné platí i pro případné vyšetření v nemocnici,“ sdělila Veselá. Také ona upozornila na žádoucí ochranu dýchacích cest.

O omezení návštěv zatím nemocnice neuvažuje. „Sledujeme data Krajské hygienické stanice Brno a pravidelně je vyhodnocujeme,“ podotkla s tím, že o případné změně by informovali na webu či sociálních sítích.

Nemocnost aktuálních respiračních infekcí v Jihomoravském kraji v minulém týdnu činila 1989 nemocných na sto tisíc obyvatel. Ve srovnání s minulým týdnem nemocnost stagnuje. V okrese Brno-město mírně poklesla, nejvyšší je na Blanensku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pro Vyškov zahrají Kryštof, Olympic i No Name. Vstupenky jsou v předprodeji

No Name, Hody Přerov | Video: Petra Poláková - Uvírová