Právě zmíněný objekt zdravotnické záchranné služby se přitom dočkal nového sjezdu s výstražnými světly. „Umístěná jsou při výjezdu z nového parkoviště a v obou směrech v Purkyňově ulici. Dosud nebyla přednost sanitek z areálové komunikace při někdejším vjezdu na parkoviště a na hlavní silnici nijak zajištěna,“ připomněl starosta Vyškova Karel Jurka.

close Nové parkoviště dokončili dělníci v zeleném pásu nemocničního areálu ve Vyškově. Objekt zdravotnické záchranné služby se přitom dočkal nového sjezdu s výstražnými světly. info Zdroj: Město Vyškov zoom_in Nové parkoviště dokončili dělníci v zeleném pásu nemocničního areálu ve Vyškově. Objekt zdravotnické záchranné služby se přitom dočkal nového sjezdu s výstražnými světly.

Parkovacích míst je celkem osmadvacet, z toho dvě stání poslouží pro invalidy. „Každé nové stání se počítá. K dílčímu zlepšení nezpochybnitelně dojde,“ komentoval Jurka.

Podél parkoviště je asfaltová obslužná komunikace a chodník ze zámkové dlažby. „Ten jsme nechali propojit se stávajícím chodníkem podél polikliniky. Vyrostlo i nové oplocení z poplastovaného pletiva vymezující areál nemocnice,“ popsal místostarosta Roman Celý.

Ten zároveň doplnil, že pozemky jsou ve vlastnictví kraje svěřené Nemocnici Vyškov. Po kolaudaci požádá úřad o jejich bezúplatný převod do vlastnictví města. Právě Jihomoravský kraj se na rozšíření parkování podílel, a to rovnoměrným dílem. Náklady na stavbu přesáhly 6,6 milionu korun.

„Při nedostatečné kapacitě parkovacích míst v blízkosti nemocnice a s ohledem na pacienty a návštěvníky vítáme každé další místo k parkování,“ komentovala mluvčí vyškovské nemocnice Šárka Urbánková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Třicetiletá válka se vrátila do Bučovic. Zámek znovu čelil útoku Švédů

Součástí programu byl jarmark, průvod městem, ale i ukázka bitvy. | Video: Stanislav Mrázek