Jednou z nich je výstavba chodníku ve směru na Habrovany. „Akce byla rozdělená do etap. Je před námi ještě posledních zhruba šedesát metrů, na kterých vznikne i přechod," sdělil Němec.

Zprávu vítá například obyvatelka Nemojan Zdenka Zmrzlá. „Je dobře, když se v obci něco děje a stále se zvelebuje. Sama chodník sice využívám málo, ale jsou lidé, kterým přijde hodně vhod," byla ráda Zmrzlá.

Spokojená je i s dalšími plány obecního úřadu. Spočívají například v dokončení osvětlení části vesnice. „Momentálně v ní totiž žádné není. Čekali jsme na dokončení výstavby kanalizace. Věnovat se chceme také dvěma obecním silnicím. Projekt na kanalizaci totiž vůbec neřešil jejich celkovou obnovu. Část už jsme udělali a zbytek nás čeká letos," připomněl starosta s tím, že dalším úkolem bude i vyřešení vedení části kanalizace po třech soukromých pozemcích.

Termín je stanovený po kolaudaci kanalizace. Ta má být v květnu. „Pokud se tedy neobjeví nějaký problém a nebude nutné prodloužit zkušební provoz. Když to ale shrnu, jedná se spíš už jen o kosmetické věci, abychom vše dokončili a nemuseli se k nim vracet," dodal Němec.