Kam až mohou vést vyhrocené sousedské vztahy, o tom by mohl vyprávět Pavel Čadík z Nesovic. Bříza, která rostla přes deset let v jeho sadu, prý byla trnem v oku lidem ze sousedství.

Čadíkova sousedka Marie Šaclová se proto podle něj rozhodla strom pokácet. „Přibližně před týdnem jsem s kamarády seděl večer na zahradě. Moji psi pobíhali kolem plotu. Bylo mi to divné. Na druhý den ráno jsem s hrůzou zjistil, že z takřka jedenáctimetrové břízy zůstalo jen torzo,“ postěžoval si Čadík.

Podle něj i policie břízu pokácela sousedka. Ta se k věci odmítla vyjádřit. „Běžte pryč, už je to všechno vyřízené,“ odbyla Šaclová redaktorku.

Policisté však tvrdí, že kauza ještě zdaleka není uzavřená. Protože podle nich žena pokácela strom ze žebříku a na pozemek Pavla Čadíka nevstoupila, vyhodnotili muži zákona případ jako přestupek. Šaclovou nyní čeká správní řízení na bučovické radnici.

„Do našeho spisu uvedla, že strom nařízla a ten se pak zlomil. Důvodem spáchání tohoto činu prý byla alergie. Teď je důležité, aby se přiznala i správnímu orgánu,“ řekl zástupce vedoucího bučovického obvodního policejního oddělení Jiří Bednařík.

Trest podle něj může být různý. Pokud se znepřátelené strany nijak nedomluví, pachatelce hrozí napomenutí, v horším případě velká pokuta. Kolik peněz by mohla žena zaplatit, to Bednařík neuvedl. Záleží totiž na správním orgánu.

Jak ale rozhodne, na tom už Pavlu Čadíkovi příliš nesejde. „Bříze to už život nevrátí. Moji sousedé jsou stále nespokojení, když něco dělám. Ještě aby to dopadlo tak, že přijdu o všechny stromy,“ povzdechl si Čadík.