Nesovičtí teď čekají na rozhodnutí stavebního úřadu. „Už v prvním týdnu po novém roce očekáváme, že nám úřady schválí změny územního plánu kvůli přeložení čističky z místa za mezinárodní silnicí na nové v Letošově. A pak už nás čeká shánění dotací a příprava projektů,“ řekl nesovický starosta Vítězslav Reška.

Podle něj je výhodnější umístit čističku do části vesnice zvané Letošov, protože se stavba vyhne co nejvíc železničním kolejím. Obec zároveň nebude muset platit za zbytečné překopávání silnic. „Jen protlak pod dráhou ve středu obce jsme vyčíslili na víc než jeden a půl milionu korun. Jsou to pro nás velké peníze, když hospodaříme s ročním rozpočtem devět a půl milionu korun. Bez dotací bychom čističku nemohli nikdy postavit,“ vysvětlil starosta.

Aby si obec udělala kvůli čistírně odpadních vod co největší peněžní rezervu, nepouštěla se letos do žádných velkých akcí. Nesovice se tak dočkaly jen běžné údržby, přípojky vody do kabin ve sportovním areálu a úpravy hřiště ve školce. Každá z akcí se vešla do dvou set tisíc korun.