Tento měsíc mělo být konečně jasno, zda se lidé vNesovicích dočkají bezpečné křižovatky. Předpokládalo to Ředitelství silnic a dálnic.

„Vyskytly se ale problémy. Zprávu jsme sice dostali, ale ta nám vůbec nepomohla zodpovědět otázku, zda se podaří stavbu uskutečnit,“ uvedl náměstek pro výstavbu Miloslav Neckář.

Vinu vidí jak na straně zadavatele studie a paradoxně i silničářů. „Naše požadavky jsme neuvedli vzadání dostatečně přesně. Proto ani nemohli autoři zjistit, co potřebujeme vědět. Na základě tohoto požadavku ke všemu vypracovali něco jiného než bylo vzadání,“ připustil náměstek.

Autoři původní studie například nejednali se všemi vlastníky. „Ke všemu se zaměřili pouze na odkoupení části pozemků, přitom potřebujeme někde celé,“ vysvětlil Neckář.

Podle něj proto zatím silničáři neví o moc více, než před zadáním. „Dohodli jsme se proto na nové studii. Autoři mají za úkol prověřit ochotu všech vlastníků prodat pozemky, které budeme pro úpravu křižovatky potřebovat. Závěry budeme znát někdy koncem listopadu,“ uvedl náměstek.

Na opravu křižovatky přitom už dlouhou dobu nedočkavě čekají lidé zNesovic. „Přejít přes silnici je opravdu náročné. Ke všemu jsou obchody na obou stranách silnice, takže lidé ji musí několikrát denně přecházet,“ postěžoval si nedávno starosta Nesovic Vítězslav Reška.

Zájem o řešení situace má také kraj. „Domluvil jsem se s náměstkem Neckářem, že v případě, jakmile se objeví problémy s výkupy, spojí se se mnou a situaci budeme řešit na kraji,“ uvedl už před časem krajský radní Jaroslav Pospíšil.

Více vsobotním vydání Vyškovského Deníku.