„Ministr obrany vyznamenal Františka Krále, který je také čestným nesovickým občanem, na návrh jeho rodné obce. Tato významná událost je pro vesnici velkou poctou a oceněním snah Miloslava Křivánka, který se od počátku devadesátých let snažil o Královu rehabilitaci. A zároveň i důstojným uctěním památky Františka Krále," informoval bratranec vyznamenaného veterána Bohumil Král.
Do Československé armády vstoupil Král, který se vyučil v Baťově škole a vedení firmy ho vybralo do Baťovy továrny v Bagdádu, v lednu 1941 a byl zařazený k 11. pěšímu praporu. Odvod absolvoval v únoru téhož roku v Jeruzalémě.
S jednotkou se účastnil bojů o syrské hory. „V říjnu se pak přesunuli do Afriky, poblíž Alexandrie. V tamním přístavu se nalodili na torpédoborce, které přistály v pouštní pevnosti Tobruk. Československá jednotka se významně podílela na jeho osvobození," popsal Král.
V dubnu 1942 se 11. pěší prapor přeorganizoval na lehký protiletadlový pluk. Král se zařadil k lehkému protiletadlovému praporu a o půl roku později se dostal k letectvu Československé armády v Anglii. „Po základním pilotním výcviku ho převeleli do Kanady, kde postupně prošel řadou leteckých kurzů. Účastnil se mimo jiné hlídkových letů nad Severním mořem a bojů proti nepřátelským ponorkám. Po ukončení války se po dlouhých sedmi letech vrátil do Nesovic, a to 7. září 1945," připomněl bratranec nesovického válečného veterána.
František Král získal ocenění už za života. V roce 1946 to byl československý válečný kříž a československá válečná medaile Za zásluhy I. stupně. Čestné občanství obce Nesovice mu vedení udělilo roku 1996. Posmrtně, a to v roce 2003, mu také odhalilo pamětní desku, která je umístěná na tamní škole.
Na začátku března 1948 emigroval do Kanady. Domů už se nikdy nepodíval. „Ztratil občanství, hodnost i vojenský důchod. Plné rehabilitace se za života nedočkal. Zemřel v kanadském městě Regina v říjnu 2001. Statut veterána František získal v roce 2009," uzavřel Bohumil Král.