1/4

Kobeřice

Fotogalerie: Autobusová zastávka i rozhledna v jednom v Kobeřicích u Brna

Nové chodníky, veřejné osvětlení i autobusové zálivy přibyly na příjezdu do obce v minulých měsících v Kobeřicích u Brna. A jelikož tamní starosta Roman Hanák nechtěl vracet zpátky starou dřevěnou boudu, nová je i zastávka. „Spojil jsem se s architektem a ten navrhl zastávku, kterou se rozhodl zkombinovat s rozhlednou. Je tam krásný výhled na Slavkovské bojiště a Dukovany," přiblížil Hanák.

U lidí to má podle něj vesměs pozitivní ohlas. Zastávka má ocelovou konstrukci a modřínový obklad. Náklady na ni byly zhruba šest set tisíc korun.

Autobusová zastávka i rozhledna v jednom v Kobeřicích u Brna. | Video: Deník/Michal Hrabal a Lucie Burianová

Ze zastávky každý den jezdí i Jana Vetráková. „Co se týče estetické stránky, zastávka je krásná. Jezdí se na ni dívat i lidé z okolí, protože z části slouží jako rozhledna. Na sto procent však neplní svoji funkci. Hodně zde fouká, říká se tady tomu Malá Sibiř. Zastávka je v podstatě děravá, takže profukuje. Sice se nám všem moc líbí, ale nemuselo by do ní sněžit nebo pršet,” uvedla žena.

I starosta Hanák si povšiml, že se zastávka za půl roku své existence stala lákadlem pro turisty. „Když odjíždím z obce, bývají na protější polní cestě zaparkovaná dvě tři auta. Lidé se zastavují a jdou se na rozhlednu nebo moderní zastávku podívat," poznamenal.

loading
arrow_left Předchozí
1/4
Další arrow_right