„S přítelem se po osmi letech vztahu plánujeme 31. května vzít. Proto jsem si začala zjišťovat různé informace týkající se svatby a mimo jiné i navštěvovat veletrhy. Na internetu jsem narazila právě na odkaz na soutěž," vzpomíná Jedličková.

Byla mezi víc než šesti sty uchazečkami, které se vydaly na casting na brněnský veletrh. Že by mohla postoupit dál, ji prý vůbec nenapadlo. „Po krátkém čekání po pohovoru a focení organizátoři oznámili čtyřiadvaceti z nás, že jsme postoupily," popisuje budoucí nevěsta.

Z nich nyní zůstala dvanáctka. „Absolvovaly jsme promenádu ve svatebních šatech nebo třeba nacvičovaly choreografii na písničku Když se načančám. V tom každé nevěstě pomáhala koučka, já jsem měla Moniku Marešovou. Nechyběla ani volná disciplína. Předvedla jsem tanec v kyjovském kroji na písničku Kdyby byla Morava," popisuje svůj postup soutěží Jedličková.

Do volné disciplíny chtěla zapojit i dcerku. „Emma měla tancovat v kroji se mnou, ale bohužel byla nemocná, takže jsem se musela předvést sama. Ale na finále bych ji chtěla mít s sebou. Jako jediná jsem mezi soutěžícími maminkou. I tím jsem výjimečná a mohla bych lidi zaujmout," přemýšlí.

Nyní dívka s číslem dvacet bojuje společně s další jedenáctkou semifinalistek o přízeň lidí, kteří ji můžou totiž podpořit sms zprávami. „Musím se propagovat sama a přemýšlet, koho oslovím, abych vstoupila do povědomí lidí. Tři slečny s nejvyšším počtem hlasů postoupí do finále a porota následně rozhodne, která soutěž vyhraje," přibližuje. Výhra je pro ni opravdu lákavá. „Zápolíme o pohádkové věno. Zatím ale úplně přesně nevím, v čem spočívá, podrobnosti organizátoři zveřejní začátkem dubna," krčí rameny soutěžící.

Když se dostala tak vysoko, ráda by zamířila i do finále. „Sice je mi nepříjemné někoho obtěžovat, ale je to tak v pravidlech. A každý hlas se počítá. Navíc z Moravy nás v soutěži není moc, proto si říkám, že by bylo příjemné v Praze vyhrát," přeje si.

Ten, kdo chce podpořit budoucí nevěstu z Bučovic, může do 16. dubna. Bližší informace najde na webu www.soubojnevest.cz.