Vůbec poprvé přijel britský tým Merseyside Blind & V.I. Football Club sdružující od roku 2011 nevidomé a zrakově postižené fotbalisty v regionu Liverpoolu a severní Anglie. Zlatý pohár z roku 2020 obhajuje řecké družstvo Pirsos Thessaloniki, které v Bučovicích nechybí ani letos. Objevily se i další dva týmy, které již v Bučovicích vystoupaly na úplný vrchol. V roce 2017 se to podařilo družstvu belgickým Five-a-side Anderlecht, o dva roky později si radost z finálového vítězství vychutnali i hráči německého FC St. Pauli Hamburk.

Posledním zahraničním týmem na turnaji je rakouský ÖBSV Select Team, v jehož sestavě převažuji ženy. Českou republiku reprezentuje v nové sestavě AVOY MU Brno. Dvouletá pauza v pořádání turnaje byla zapříčiněna především pandemií koronaviru.

„Pro všechny organizátory je bučovický turnaj srdcová záležitost a přesto, že jsme si mysleli, že v roce 2020 pořádáme poslední ročník, tak jsme nedokázali odolat obrovskému tlaku všech, kteří se do Bučovic každoročně vraceli a považují ten turnaj za jednu z nejlepších událostí v roce,“ vysvětlila Jitka Carcouët, proč se po dvou letech rozhodl organizační tým uspořádat turnaj znovu.