Jen kvalifikované zaměstnance se zájmem o práci a zřejmě také velkou obětavostí teď upřednostňují firmy z Vyškovska. Nezaměstnaných je totiž i tam stále víc a podniky tak mají možnost vybírat si.

„Počet lidí bez práce opět vzrostl. Míra nezaměstnanosti je nyní 7,2 desetiny procentního bodu. Číslo nakonec není tak dramatické, jak jsme předpokládali zhruba před dvěma až třemi týdny. Nezaměstnanost v České republice se pohybuje na hranici 7,9 desetin procenta,“ informoval ředitel vyškovského úřadu práce Jan Marek.

Velmi pozitivní je podle něj také skutečnost, že počet volných pracovních míst zůstal stejný jako za březen, tedy bez jedné sto osmdesát pozic. „Firmy nám opět začínají hlásit, že mají volná místa. Jednou z nich je například komořanská společnost EDP. Ta v dubnu přijala pětačtyřicet pracovníků. Požadavky při jejich přijímání jsou ovšem o poznání vyšší než dřív. Vedení klade velký důraz na kvalifikované zaměstnance,“ upozornil Marek.

Aby se tedy lidé bez práce uchytili, musí na sobě podle Marka začít víc pracovat. Nezaměstnaným úřad práce pomáhá například rekvalifikačními kurzy. „Během následujících čtrnácti dnů jich rozjedeme kurzy z osmnácti různých oblastí,“ potvrdil ředitel Úřadu práce ve Vyškově.

Víc ve středečním vydání Vyškovského deníku Rovnost