„Na vyškovské radnici jsme jen čtyři, kteří nekandidovali za politickou stranu. Pokud je tam celkem sedmadvacet zastupitelů, hlasováním toho moc neovlivníme. Naše čtyři hlasy na to nestačí. Abychom něčeho dosáhli, snažíme se vzájemně spolupracovat,“ uvedla Jana Podrápská.

Aby se nezávislí prosadili, je podle ní potřeba vyjadřovat své názory, upozorňovat a také jednat s ostatními zastupiteli. Zároveň však připouští, že zatím je na radnici teprve krátce. Takže je prý na hodnocení brzy.

Opačný názor má Vladimír Soukop, který je jako nezávislý ve slavkovské radě města. Nemyslí si, že by ho ostatní radní a zastupitelé přehlíželi. „Daří se mi ovlivnit řadu věcí. Někdy to jsou jen maličkosti, ale podařilo se mi také například prosadit školskou koncepci. Byla výsledkem jednání skupiny ředitelů škol se slavkovským školským úřadem,“ vysvětlil.

Podle něj se slavkovští zastupitelé dohodli na pojistce, která upravuje jednání v pětičlenné radě. „Pokud by všichni tři občanští demokraté zastávali určitý názor a zbývající dva členové by měli jiný, dále bychom o věci jednali. Nerozhodlo by se pouhým hlasováním,“ doplnil Soukop. Ten také tvrdí, že bez této dohody by ODS vždycky prosadila své názory.

Starosta Slavkova u Brna Ivan Charvát potvrzuje, že se většinou snaží hledat kompromisní řešení. „Ale dohodu jsme o tom nesepsali. Zatím nebyly žádné potíže při hledání společného řešení,“ doplnil slavkovský starosta.