Jako třeba ty, které doprovází Helena Radová z Brna. Protože mají permanentky, byli přes den v areálu nesčetněkrát. „Ale noční prohlídka je pro nás premiérou. Děti výlet pojaly jako bojovou hru. Mají s sebou čelovky i zbraně. Rozhodně se nedá říct, že se bojí," směje se návštěvnice.

Její slova potvrzuje i Dagmar Baxantová, kterou Radová doprovází. Ta se navíc těší, jak se na ještěry podívá z ptačí perspektivy. Protože už jít bylo deset, může na dinobike – kolo zavěšené na lanech v korunách stromů. Při Noční prohlídce dinoparku je jízda zdarma. „Už jsem na něm několikrát byla za světla. Jsem zvědavá, jak park vypadá za tmy," říká dívka, které dinosauři učarovali stejně jako jejímu bratrovi a bratranci, s nimiž se po areálu prohání.

A není to jediná nebojácná skupinka. Se svými dvojčaty vyrazila na noční prohlídku i Jarka Staňková z Vyškova. „Vůbec se nebojíme. Nejsou živí. Moc se nám tady líbí. Nejlepší je brontosaurus," shodují se její malí synové František a Adam.

V celém dinoparku tak zřejmě není jediné dítě, které má strach. Občas se sice areálem ozve zděšený křik, ale to se spíš malí návštěvníci snaží děsit se navzájem.

Kromě druhohorních ještěrů se návštěvníci můžou zajít podívat i do hvězdárny v areálu. Podle vedoucí Dobromily Patákové vůbec nevadí, že je zataženo. „Času moc nebývá, lidé si primárně chodí prohlížet dinosaury. A tak jim jen ukazujeme, jak sledujeme meteory a ionosféru. Jde o ukázku radioastronomie, která je možná za jakéhokoliv počasí. Kromě toho jim představujeme dalekohledy a zveme na program hvězdárny," přibližuje Patáková.

Možnost podívat se na meteory využila třeba právě Radová. „Oslovilo mě to. Je zajímavé, že se z Vyškova dají pozorovat," je potěšená žena, která je jednou ze zhruba čtyřiceti návštěvníků, kteří se v pátek večer po dinoparku pohybují

Noční prohlídky, které vedení vyškovského zooparku připravilo na říjnové pátky a soboty, ale doposud lákaly mnohem větší počet lidí. „Po oba dny jich chodilo mezi sto až sto padesáti. V uplynulých dnech se ale výrazně ochladilo," zdůvodňuje si pokles investiční referentka Dagmar Nepeřená s tím, že loni za celou dobu, co se prohlídky v noci konaly, dorazilo zhruba devět set návštěvníků. A nešlo jen o obyvatele Vyškova nebo blízkého okolí. „Přijeli třeba lidé až z Pardubic," vyzdvihuje Nepeřená.