„Motoristům budeme nabízet osm produktů, z toho sedm druhů paliv. Kromě těch klasických to bude produkt známý pod označením E85, tedy směs konvenčního minerálního paliva a etanolu vyrobeného technologií alkoholového kvašení z biomasy, dále zkapalněný ropný plyn LPG a stlačený zemní plyn CNG. Ten je považovaný za relativně čistější alternativu k benzínu a motorové naftě," vyjmenoval člen představenstva CAROIL Michal Daneš.

Směs hned do auta

Připomněl, že se jedná o alternativní palivo, které v posledních letech zaznamenává prudký růst. „A určitě jde v okrese o novinku. Zároveň budeme nabízet zimní a letní směs do ostřikovačů formou možnosti natankovat si ji přímo do nádoby v autě. Šoféři tak nebudou muset používat klasické plastové kanystry," poznamenal Daneš.

Stanice zároveň nabídne moderní strojní i ruční myčku aut a také prodej teplých jídel. „Ten bude zajišťovat samostatné bistro, jehož kapacita je třiadvacet míst. V letních měsících bude k dispozici venkovní terasa," řekl člen představenstva.

Investor spoléhá na potenciál v podobě přilehlé průmyslové zóny. „Zaměstnává víc než tři tisíce obyvatel města a okolních obcí. Hodně lidí do ní cestuje autem. Před třiceti lety navíc v místě stála jediná vyškovská pumpa, která se pak přesunula na druhý konec města," dodal Daneš s tím, že čerpací stanice bude mít nepřetržitou provozní dobu.