„S městem na Brněnsku máme smlouvu, podle které se na naši cyklostezku mohou napojit na jejich katastru. Vznikla by tak cyklostezka spojující Újezd s Otnicemi. Znamená to pro nás především zajištění bezpečnosti pro místní obyvatele a cyklisty, protože v současné době je příjezd do obce po II/418 kvůli vleklému provozu moc rizikový,“ vysvětlil starosta Pavel Mezuláník.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkZmínil žádost o dotaci na fondu dopravní infrastruktury s ohledem na desetimilionový rozpočet projektu. „Už v srpnu jsme dostali oznámení o přidělení dotace ve výši osmi milionů korun. Nyní proto rozjíždíme výběrové řízení. Chtěli bychom při hladkém postupu zahájit stavbu letos v říjnu nebo listopadu, abychom ji završili příští rok,“ dodal Mezuláník.

Zájem na spojení s Otnicemi potvrdili také v Újezdu u Brna. „Plánujeme napojení na cyklostezku z Otnic tak, aby došlo k propojení obou obcí. V současné době je zpracován projekt a vyřizovány podklady pro vydání stavebního povolení,“ komentovala starostka města Marie Kozáková.