Mezi přínosy uvedla například mnohem vyšší komfort pro pacientky i jejich doprovod a intimnější prostředí. „Vše je prosvětlené a barevně sladěné, což má velký a pozitivní vliv na vnímání prostředí návštěvníky. Současně s tím jde ruku v ruce také zkvalitnění prostředí pro personál, které je nově vybavené a organizačně logicky propojené,“ doplnila mluvčí vyškovské nemocnice.

Zmínila rovněž vybavení ambulancí nábytkem, vyšetřovacími pomůckami a prostředky. „Je nové a na té nejvyšší současně možné úrovni. Ale tím nejdůležitějším jsou pro nás naši zaměstnanci, kteří jsou naší vizitkou a nositeli našeho dobrého jména, o čemž svědčí častá poděkování maminek i tatínků za skvělou péči a velmi pěkný, lidský přístup,“ dodala Urbánková.

Práce na Centru přirozeného porodu začaly ve vyškovské nemocnici už minulý rok, jsou rozdělené do několika fází. Zástupci kraje jako zřizovatele počítají s celkovým dokončením všech etap letos na podzim, pacientky tak díky změnám ocení i další novinky.

V případně úspěchu bude dotace rozprostřená na tři dílčí akce: samotnou demolici, infrastrukturní výstavbu a zeleň.
Moderní čtvrť místo areálu po zemědělském podniku: Vyškov podal žádost o dotaci

„Platí cena 42,9 milionů korun. Staví se za krajské peníze, dotace k tomu není,“ potvrzovala v lednu souhrnné náklady krajská mluvčí Alena Knotková.