Obec počítá s tím, že díky výběrovému řízení dost uspoří. „Doufáme, že za pomoci výběrového řízení se nám podaří srazit cenu o zhruba tři sta tisíc korun. Milion dvě stě tisíc korun by už byla přijatelná cena," řekl starosta.

Obec totiž podle něj musí šetřit. „Máme v této chvíli rozdělaných víc projektů. Finančně nejnáročnější je asi plánovaná kanalizace. Projektová dokumentace, kterou právě necháváme zpracovávat, spolkne dalších pět set tisíc," zdůvodnil starosta.

Nově postavená hala má chránit majetek obce. „Měla by mít rozměry devět krát patnáct metrů. Rádi bychom tam uskladnili podium, lavičky a nějaký další inventář, který byl doteď uložený za obecním úřadem," přiblížil starosta.

Objekt by mohl stát už v zimě. „Pokud všechno půjde dobře, chtěli bychom začít se stavbou už letos na podzim. Nejbližší zima by se tak na podiu a lavičkách neměla podepsat," dodal starosta.

Kromě plánovaných nákladů si však stavba ještě vyžádá další výdaje. „Kromě samotné haly, která bude stát na obecním pozemku, ještě musíme zajistit přístup k ní. Musíme vykoupit pozemky, to nás vyjde zhruba na čtyři sta tisíc korun," doplnil Piták.