Rada města tak bude fungovat ve stejném složení jako dosud. Koaliční smlouva už je podepsaná. „Poté, co se stalo ve Vyškově a v Brně, kde nectili vítěze voleb, jsem usiloval o to, aby pokračovala současná koalice,“ okomentoval Boudný.

Starostou města zůstane i nadále on, na pozici místostarostky bude pokračovat Marie Jedličková z KDU-ČSL. Koalice však zrušila pozici druhého místostarosty, kterou dosud zastával Petr Kostík z ČSSD. „Byl po dvě volební období starostou. Mě i místostarostku tak, dá se říct, zaučoval. Od voleb v roce 2014 jsme ušli kus cesty, proto jsme se dohodli, že je pozice už zbytečná. Myslím, že zeštíhlení oceňují i obyvatelé Slavkova,“ zmínil Boudný.

Ilustrační foto.
Další ztráta. Vyškov přišel o vítězství až ve druhé minutě nastavení

Souhlasí s ním i Kostík, který funkci zastával jako neuvolněný. „Nyní už není potřeba. Starosta i místostarostka svou práci odvádí dobře, což ukázaly i výsledky voleb,“ zhodnotil Kostík, který v radě města zůstává.

Stálá koalice Koalice ve Slavkově u Brna zůstává i po volbách beze změn.
Partnery opět tvoří ČSSD, KDU-ČSL a TOP 09.
Slavkovští zrušili pozici druhého místostarosty.
Ustavující zastupitelstvo se bude konat pravděpodobně 31. října.

Nicméně trochu jinou představu o podobě koalice měli občanští demokraté, kteří posílili o jeden mandát. V novém zastupitelstvu budou tři. „Jednali jsme se sociálními demokraty i s lidovci o možném rozšíření koalice. Nesetkali jsme se však s pochopením,“ byl zklamaný lídr Ivan Charvát.

Dodal že, z opozice nebude tak lehké prosadit body z volebního programu strany. „Například otevřenější činnost vedení města vůči obyvatelům i zastupitelstvu. V posledních čtyřech letech byla komunikace mezi opozicí a koalicí složitější ,“ sdělil Charvát.

Do následujících čtyř let má koalice plány jasné. „Máme dvě volné plochy v centru města, kterým je třeba dát ten účel, kvůli kterému jsme je vykoupili. Na Palackého náměstí vznikne městská knihovna. Chceme také postavit školku,“ sdělil Boudný. Doplnil, že mezi priority nového vedení města patří i opravy místních cest a chodníků.