Záchranáři mají za sebou první dva týdny výjezdů z nové základny. Ta se první říjnové úterý dočkala oficiálního přestřižení pásky, po roce a čtvrt od zahájení stavby za více než osmdesát milionů korun. „Komfort zázemí je na úplně jiné úrovni, než jsme měli dřív. Současná budova je několikanásobně lepší, je s klimatizací, podlahovým vytápěním a je nízkoenergetická. Vše tady máme na jednom místě. Základna splňuje současné standardy i hygienické normy. Záchranáři a záchranářky si nové prostory jen chválí,“ řekl vedoucí lékař Pavel Buček.

Před dokončením nové základny měli bučovičtí záchranáři zázemí v prostorách bývalé lékárny. Řidiči sanitky rychlé záchranné služby se připravovali na výjezd na protější straně u garáží. „Byly to trošku bojové podmínky,“ podotkl lékař.

Nová výjezdová základna záchranářů ve Slavkově u Brna.
VIDEO: Záchranáři ve Slavkově a v Bučovicích mají nové základny, podívejte se

Bučovická stanice nyní disponuje dvěma výjezdovými skupinami. Pomáhat pacientům vyjíždějí nejen na blízké Bučovicko, ale zajíždějí také do sousedních regionů, jako je Slavkovsko, Kyjovsko či jih Kroměřížska, tedy Koryčansko.

Kraj si od nové základny slibuje jak zvýšení přednemocniční péče v širokém okolí, tak samozřejmě zkvalitnění zázemí záchranářů. „Budovy jsou navíc postaveny jako nízkoenergetické, dochází v nich až k osmdesáti procentní úspoře energie oproti stávajícím základnám,“ připomněl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Kromě bučovické stanice kraj představil v úterý odpoledne i novinku pro záchranáře ve Slavkově u Brna. To ocenila i šéfka jihomoravských záchranářů. „Jsem ráda, že sledujeme nové trendy a technologie a že se jako záchranka můžeme pochlubit špičkovým zázemím,“ podotkla ředitelka záchranářů Hana Albrechtová. Kraj navíc v případě bučovické výjezdové základny očekává více než sedmdesátimilionovou dotaci z integrovaného programu evropského fondu a státního rozpočtu.