„Vysoutěžená cena je přibližně tři miliony a dvě stě tisíc korun včetně DPH, z toho přibližně dva a půl milionu pokryje dotace od Státního fondu dopravní infrastruktury a ještě máme požádáno o dvě stě osmdesát tisíc korun od Jihomoravského kraje,“ sdělil starosta Bučovic Jiří Horák.

Trasa připravované společné stezky pro chodce a cyklisty do Vícemilic.Trasa připravované společné stezky pro chodce a cyklisty do Vícemilic.Zdroj: město Bučovice

Už začátkem roku přitom město vyhlásilo výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace pro stavební povolení na část společné stezky pro chodce a cyklisty, která má tentokrát spojit místní část Marefy s Křižanovicemi.

„Jedná se o pokračování stezky směrem od Slavkova u Brna, díky čemuž se cyklisté i pěší bezpečně dostanou z jednoho města do druhého, aniž by je ohrozili motoristé,“ zmínil Horák.

Průvod maškar prošel Vyškovem v úterý 13. února.
Masopust ve Vyškově. Průvod maškar v čele s medvědem prošel městem. Podívejte se

Stezka bude dlouhá přibližně jeden kilometr. Cena bude dle odhadu v jednotkách milionů korun. Samotná realizace bude záviset až na získání dotace.

„V roce 2020 byla vytvořena společná stezka pro chodce a cyklisty spojující Bučovice s místní částí Černčín o délce necelých tři sta metrů. Doplněná je veřejným osvětlením i mobiliářem. Rok předtím vznikla cyklotrasa vedoucí z Bučovic do Klobouček, dlouhá je přibližně osm set metrů,“ připomněla mluvčí bučovické radnice Martina Hašková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vepřové hody ve Slavkově. Podívejte se, kolik lidí přišlo pro zabijačku

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková