Projekt připravili architekti pod názvem „Zahradní město“. „Za jednotlivými domy totiž zájemci využijí odpočinkové zahrady, které od sebe budou díky terénu odlišné. Zvolili jsme především jednoduchou moderní architekturu pro snadnou údržbu domů v budoucnu,“ vysvětlil Štěpař. Ceny prodejci stanovili mezi šesti a sedmi miliony korun.

Zástupci města podobnou výstavbu podporují. „Společně spolupracujeme s investory na přípravě dalších lokalit pro výstavbu rodinných domů, aby se možnosti bydlení v Bučovicích pokud možno co nejvíce rozšířily,“ komentoval bučovický starosta Jiří Horák.

Jeden typ domu ve Vyškovské ulici bude dispozičně 4+kk s dvojgaráží v suterénu a zaplní plochu 115 metrů čtverečních. Druhý pak 4+kk s užitnou plochou sto metrů čtverečních a vyhrazeným stáním na parkovišti. „Vybavení bude v odpovídajícím dobrém standardu. Jediné co chybí je kuchyňská linka, ale tu jsme schopni dodat v rámci klientských úprav a změn,“ slíbil makléř.

Každý pozemek je vybaven retenční nádrží pro sběr dešťové vody, kterou lze využít pro závlahu zahrady. Autoři rezidenčního projektu „Zahradní město" se snažili nabídnout možnosti sportovního vyžití, prostor pro trávení času v přírodě a zajištění dostupnosti občanské vybavenosti.

Stavební boom

Po vhodném bydlení v Bučovicích je poptávka. „Plně vybavené město je velmi dobře dostupné z Brna, produkční i pořizovací ceny nového bydlení jsou dosud stále přijatelné. Nezanedbatelný pozitivní vliv má i pěkné okolí. Náš areál je navíc umístěn na okraji zástavby a přitom snadno dostupný pěšky z centra,“ dodal Štěpař.

V Bučovicích v poslední době zažívají velký stavební boom bytových i rodinných domů. Kromě více jak sto dvaceti bytů může vzniknout na více místech obdobný počet rodinných domů. Většina projektů je však stále ve fázi příprav.