„Další zájemce máme hlavně z Brna, ale v malé míře i ze vzdálenějších míst jako je Olomouc nebo dokonce Slovensko,“ sdělil obchodní ředitel společnosti Real Spektrum Petr Broža.

Práce už významně pokročily. „Fáze výstavby je taková, že stavaři právě dokončují blok A a B1. Zahájili také výstavbu bloku D2. Bloky A, B1, B2, B3, C, D1, D2 a D3 jsou prakticky vyprodané. Zbývá tam posledních pár bytů, aktuální stav zájemci zkontrolují na stránkách projektu,“ pokračoval Broža.

I když obyvatelé vznikajících bytů jsou nejčastěji z Vyškova a okolních měst jako Bučovice nebo Rousínov, i tady se projevuje zájem Brňanů o stěhování do sousedních okresů. „Je to trend, zejména v Praze a právě v Brně. Lidé se stěhují za tato města z důvodu citelného růstu nájmů a cen realit v posledních zhruba osmi letech,“ potvrdil na dotaz Deníku také ekonom Lukáš Kovanda.

Ve Vyškově se kupující nastěhují do 134 nových bytů. „Nabídka to je zajímavá, ale na Vyškovsku upřednostním raději nějakou menší obec,“ uvažovala třeba Olga Chrastíková z Brna.

V prvních blocích stavaři dokončí práce už v létě, v posledních až na jaře 2023. Práce v areálu zahrnují také osmadvacet garážových stání. Řidiči zaparkují také na 175 parkovacích stáních.

Stavební úpravy v okolí umožní také snadnější přecházení žákům do blízké základní školy. „Souvisí s tím komplexní úprava přechodu před školou, zároveň zmizí bochánky čili terčové retardéry. Vše ostatní si řeší soukromá společnost,“ uvedl vyškovský místostarosta Roman Celý.

Rozsáhlý projekt v Letním poli zahrnuje jedenáct bytových domů. Každý dům nabídne svým obyvatelům něco odlišného. Architekti cílili na mladé páry, velké rodiny i jednotlivce. Bytové domy budou k dispozici v pěti variantách.

Výstavba bytových domů ve Vyškově

Vliv pandemie zatím makléři neregistrují. „Současná situace zatím žádnou krizi na trhu s nemovitostmi nevyvolala. Spíše naopak. Lidé chtějí koupit respektive utratit volné peníze, aby k tomu využili výhodných úrokových sazeb,“ potvrdil obchodní ředitel Real Spektrum Broža.

Výstavbu nových bytů přitom plánují soukromí investoři i jinde po městě. Například v areálu bývalé prádelny Chrištof jich postaví 299. „Ostatní plánované projekty ve Vyškově se, pokud vím, dále připravují. Jestli bude mít současná situace vliv na poptávku ukáže až čas,“ dodal Broža.

Do Vyškova lákají zájemce o bydlení příležitosti pro podnikání, bydlení i turistiku. Největší výhodou města je jeho dobrá poloha. Je totiž napojené na dálnici D1 Praha – Brno – Vyškov. Díky rychlostní komunikaci se z Vyškova řidiči snadno dostanou i do Olomouce a Ostravy.