Cenu tepelné energie přitom společnost během roku dvakrát snižovala nejdříve na 995,5 korun za gigajoule a v říjnu nakonec na 797,5 korun. 

„Nízká cena v posledním kvartálu však kompenzovala vysokou v prvním pololetí,“ doplnil ředitel.

Radiátor, ústřední topení - Ilustrační foto
Nové ceny tepla: Vyškované zaplatí od ledna skoro jedenáct set za gigajoule

Ta vycházela z vládního cenového stropu, ale skutečná cena zemního plynu byla nižší. „Porovnávat se musí roční výsledná cena roku 2023, která je váženým průměrem zmíněných tří a bude přibližně 1150 korun za gigajoule, s cenou na příští rok,“ zdůraznil Koutník.

Stoprocentním vlastníkem společnosti Vyteza je město Vyškov. Firma se zabývá výrobou a rozvodem tepelné energie, dodávkami pro vytápění a ohřev teplé vody, produkcí elektrické energie i údržbou soustavy veřejného osvětlení.

Tradiční akce Česko zpívá koledy s Deníkem ve Vyškově.
VIDEO: Vyškov zpíval koledy s Deníkem. Podívejte se, jak to vypadalo na náměstí

Zdražování však moholu Vyškované očekávat za vodné a stočné. Pro své odběratele ho od nového roku ohlásila společnost Vodovody a kanalizace Vyškov. Za kubík vody lidé zaplatí 123,19 korun s daní, v letošním roce je přitom vyšel na 109,99 korun.

Odběratel s průměrnou spotřebou osmaosmdesáti litrů na den, kterému je účtováno vodné i stočné, tak měsíčně zaplatí o přibližně pětatřicet korun více než doposud.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Na adventním setkání u kaple v Hamiltonech zahráli trubači vánoční písně

Zdroj: Deník/Stanislav Mrázek