V případě výukové, sportovní a herní hodnoty se podle něj možnosti žáků posunou na novou úroveň. „Počítáme s venkovní učebnou v podobě altánu s tabulí, chybět nebude velká dřevěná terasa, sedací, herní a balanční prvky, indiánské teepee, travnaté hřiště a další. Pomocí vodorovného i svislého dopravního značení a opravy stávajícího povrchu vznikne nové dopravní hřiště,“ doplnil ředitel.

Zmínil, že v areálu zároveň vyroste několik tvořivých, naučných a informativních "zastávek". „Vzájemně je propojí šlapákové pěšiny jako přístup pro jednotlivé funkční celky zahrady. Myslíme pochopitelně i na finální osázení trvalek, keřů a stromů, které doplní ucelený ráz školní zahrady a oživí celkovou plochu,“ dodal Pitela.

Zájemce všech věkových kategorií lákala možnost k prohlídce techniky.
Vrtulník, technika i ukázky boje: bučovická kasárna zaplnili lidé, podívejte se

Náklady dosahují na osm a půl milionu korun se završením do konce prázdnin. V plném proudu jsou také opravy blízkého sokolského hřiště. „Tyršova byla jedinou základní školou ve městě, která postrádala sportovní areál a smysluplné prostory pro volnočasové aktivity dětí. Sokolské hřiště s ní sousedí,“ připomněla místostarostka Vyškova Karin Šulcová.

Projekt s náklady na necelých dvaačtyřiceti milionech korun bude dokončený v září. Nejen žáci ale i další zájemci se mohou těšit na dvousetmetrový běžecký ovál, dvě multifunkční hřiště pro míčové sporty, tribunu pro diváky, zázemí pro sportující i vyšší počet parkovacích míst u Sokolského domu. „Významně zkvalitníme podmínky pro sportování a trávení volného času,“ dodala Šulcová.