„Máme u nás hodně zájmových sdružení, například mladé dobrovolné hasiče nebo fotbalovou přípravku, kteří často jezdí na různé soutěže nebo zápasy. Rodiče přitom ne vždy mají čas na to, aby odvoz dětem obstarali. Proto jsme si nechali dovézt z Německa devítimístný Ford Transit, který bude sloužit nejen pro tyto účely," oznámil zbýšovský starosta Jaroslav Žalkovský.

Auto přišlo obecní pokladnu na dvě stě čtyřicet tisíc korun. Jeho výhodou je, že se do něj kromě osádky vejde i mnoho jiného. „Jde o prodlouženou verzi, takže do něj lze naložit řadu věcí. Spolu s osmi mladými hasiči v něm přepravíme i mundúry pro celý tým. Také v něm budeme převážet různý stavební materiál, třeba obrubníky nebo cement. Před časem jsem v něm například vezl sekačky na opravu do Brna. Dosud jsme k podobným cestám museli používat svá auta, což už nás trochu přestalo bavit," podotkl starosta.

Doufá, že auto vydrží co nejdéle, i když už je ojeté. „Taková auta se dožijí třeba i patnácti nebo dvaceti let, ale těžko předpovědět, jak to bude s naším. Každopádně je v dobrém stavu a nebude jezdit každý den. Budeme ho používat prakticky jen na cesty v blízkém okolí. Zatím jsme s ním spokojení," zhodnotil Žalkovský.