Dva roky bylo uzavřené kvůli rekonstrukci předzámčí, ve kterém vzniká také expozice Napoleon – Austerlitz. „Od pondělí v něm turisté můžou opět získávat informace o dění ve městě a jeho okolí a poskytovaných službách, jako je doprava, ubytování, stravování," informovala vedoucí marketingového oddělení slavkovského zámku Jana Slouková.

Návštěvníci si tam můžou také koupit vstupenky na zámek, do nové expozice nebo na nejrůznější akce pořádané ve Slavkově a okolí. „A nově také vstupenky i předplatné do brněnských divadel. Zájemcům bude k dispozici také veřejný internet nebo kopírovací a faxové služby," přiblížila Slouková.

Mezi další novinky bude patřit takzvaný mobilní průvodce městem. Jde o aplikaci, kterou si právě v infocentru můžou turisté stáhnout do svých mobilů. „Pomůže lépe se zorientovat ve Slavkově, nabídne například také čtyři prohlídkové trasy, díky čemuž zájemce zavede na zajímavá místa," vyjmenovala výhody virtuálního průvodce Slouková.

Další moderní novinkou je podle ní aplikace pro dotykové monitory Regionální průvodce památkami Jihomoravského kraje. „Monitor bude umístěný v prostorách informačního centra," doplnila Slouková.