Jeho spolustraníci kandidátky v ostatních městech a obcích okresu ještě připravují. „Přibudou i nové tváře včetně známých osobností. Nechci ale zatím prozrazovat, o koho se jedná,“ dodal blanenský lídr.

Na první místo kandidátky v Boskovicích na Blanensku postaví sociální demokraté Hanu Nedomovou, která se také pokusí obhájit funkci starostky. Vážným soupeřem jí bude někdejší starosta Jaroslav Dohnálek z ODS. V čele boskovické radnice stál osm let, před čtyřmi lety jej na pozici jedničky nahradil František Sivera. „Věříme, že se zúročí jeho práce v opozici. Letos má navíc ODS lepší preference,“ uvedl blanenský lídr strany a současný místostarosta Blanska Jiří Crha.

ODS sestaví kandidátku do pátého června. „Oslovili jsme i nestraníky a známé osobnosti regionu,“ podotkl Crha. V komunální politice jde podle něj více o konkrétní lidi než o strany. To potvrdil i volič Pavel Láznička z Blanska. „Vybírám podle jmen. Jelikož dost kandidátů znám, mohu vybrat ty, které považuji za solidní,“ přiblížil muž. Komunistickou jedničkou je v Blansku jednatřicetiletý Emil Pernica.

Pernica po čtyřech letech vystřídá Stanislava Navrkala. „Získat post starosty nebude snadné. Reálnější je funkce místostarosty,“ odhadl šance Pernica. Hnutí ANO zveřejní lídry a kandidátky devátého května.

Na volby se připravují i na Vyškovsku. „Jedničkou pro Vyškov je současný starosta Karel Goldemund,“ sdělil předseda místní organizace ČSSD Petr Hájek.

Své lídry už našli také lidovci. „Za Vyškov je to Richard Šimáček a za Bučovice současný starosta Jiří Horák,“ přiblížil lidovecký zastupitel kraje a Vyškova Roman Celý.

Lidovci řeší i možný odchod současného vyškovského místostarosty Břetislava Usnula. „Zatím jsem se nerozhodl. Mám ještě čas na rozmyšlenou, takže ani nevím, jestli budu na kandidátce,“ vyjádřil se Usnul. O svém setrvání v KDU-ČSL se víc bavit nechtěl.

Ve Slavkově u Brna ČSSD kandidátku teprve tvoří. Stejně tak ODS. „Schvalovat ji máme v polovině května,“ oznámil zastupitel Ivan Charvát. Právě on by měl být číslem jedna občanských demokratů.