1/4

Jihomoravský kraj

close Cestující na jihu Moravy se už svezli čtyřvozovou elektrickou soupravou Moravia. Ve zkušební provozu vyrazila na trať na lince S2 z Brna do Letovic na Blanensku. info Zdroj: Deník/Jan Charvát zoom_in Elektrická souprava Moravia. Celkem jednatřicet čtyřvozových vlakových souprav Moravia a šest dvouvozových nakupuje Jihomoravský kraj. Celkové náklady jsou více než šest a půl miliardy korun, většinu pokryje dotace. „Výrobce Škoda Transportation by měl všechny nové vlakové soupravy dodat nejpozději do konce letošního května," informovala mluvčí kraje Alena Knotková. Původně měly být dodané dříve.

Kratší soupravy už Jihomoravský kraj převzal do svého majetku, delší s kapacitou s kapacitou 333 sedadel se postupně dostávají do zkušebního provozu.

Nové Moravie jezdí na lince S2 mezi Křenovicemi, Brnem a Letovicemi, S3 mezi Tišnovem, Brnem a Hustopečemi nebo Židlochovicemi, S51 mezi Šakvicemi a Břeclaví a S9 mezi Břeclaví a Moravským Pískem. Nejméně do konce roku 2024 budou nové vlaky provozovat České dráhy.

loading
arrow_left Předchozí
1/4
Další arrow_right