Na vybavení žádá obec o peníze ministerstvo pro místní rozvoj. „Celkové náklady odhadujeme na tři sta tisíc korun, z těch by měla víc než dvě stě tisíc pokrýt dotace a zbytek činí naše spoluúčast,“ vyčíslil starosta.

Družina by měla po dovybavení lépe zabavit děti, které tam chodí například v době mezi výukou a odjezdy autobusů. „V družině by měl přibýt nový nábytek a různé herní prvky, ale také například tabule a jiné příslušenství, aby děti měly prostor nejen na hraní, ale také na vypracovávání domácích úkolů a učení,“ nastínil Procházka.

Nové vybavení pořídila minulý týden také bučovická Základní škola 710. Její vedení se ovšem zaměřilo spíše přímo na studium přímo v hodinách než po vyučování. Kromě bezdrátové sítě nainstalovalo totiž během jarních prázdnin šest nových interaktivních tabulí.

Ty je možné využívat mnoha způsoby. „Tabuli je možné například připojit na internet, případně na ni promítat nějaké materiály z počítače. Žáci mají také možnost manipulovat s objekty na její ploše přímo dotykem ruky,“ nastínil možnosti nových tabulí ředitel bučovické základní školy Aleš Navrátil.