Stavba vznikla v místě bývalého skladu a kiosku s občerstvením. „Je v ní bufet s celoročním posezením, kam se vejde šestatřicet lidí. Vzniklo zázemí pro obsluhu, toalety, sklad pro občerstvení a materiál a také hláska pro fotbalový oddíl. Samozřejmě nechybí venkovní posezení pro šedesát návštěvníků," vyjmenovala starostka vesnice Naděžda Suchomelová.

Stavba vyšla na tři miliony tři sta tisíc korun. Vedení Hoštic-Heroltic se nyní chystá žádat o kolaudaci objektu. „Momentálně čekáme na vyjádření orgánů, jako je krajská hygienická stanice, hasičský záchranný sbor, odbor životního prostředí a další. Jakmile nám dají svá stanoviska, můžeme požádat o kolaudaci," sdělila starostka Hoštic-Heroltic.

Zázemí podle jejích slov poslouží všem sportovcům, návštěvníkům sportovních a kulturních akcí i dětem. V areálu je víceúčelové, fotbalové a dětské hřiště. „Provozovatele občerstvení už jsme vybrali. Kdy se otevře, závisí mimo jiné i na tom, jak rychle bude udělaný zápis do katastru," řekla Suchomelová.

S dětmi si na hřiště chodí hrát třeba Zdena Vyškovská, která ve vesnici bydlí. Na nové zázemí se těší. „Někdo sice říkal, že je malé, ale aspoň něco. Třeba toalety budou minimálně pro děti dobré," je přesvědčená žena.