Vedení bučovické radnice zájem těší. Připouští však, že s ním souvisí i větší zátěž na město. „Má to i druhou stránku, a to, že musíme být na příliv nových obyvatel připravení. Musíme mít infrastrukturu, dostatek míst ve školce, dětských hřišť a mnoho dalšího,“ uvedl bučovický starosta Jiří Horák.

Výstavbu bytů, která s příchodem lidí souvisí, radnice podporuje. „Je ovšem potřeba udržovat rovnováhu. Nechceme, aby nás výstavba zahltila. Taky požadujeme, aby měla funkční a solidní podobu, aby město vypadalo pěkně,“ doplnil starosta.

Policisté na jihu Moravy chystají v pátek velké množství kontrol řidičů. Snímek je ilustrační.
Nohu z plynu. Podívejte, kde budou policisté na Vyškovsku v pátek měřit rychlost

Nové bydlení pomáhá ve městě shánět například realitní makléř Bohdan Horňák. Navzdory všeobecnému růstu nákladů považuje ceny nemovitostí v Bučovicích ještě za přijatelné.

Jako jeden z důvodů, které sem mladé lidi přitahují, uvedl dobrou úroveň občanské vybavenosti. „Zejména je tady dostatek míst ve školkách i školách. Dále je ve městě gymnázium i obchodní akademie,“ vyzvdihl makléř Horňák.

Za jak dlouho do Brna?

Zmínil také dojezd do Brna za přijatelných třicet minut po dálnici D1 a osm kilometrů po rychlostní silnici. „Okolí nabízí přírodu, ne pole, ale lesy a dále cyklostezky nebo rybníky. Za poslední léta se výrazně změnil k lepšímu ráz města. Pohled na Bučovice nyní nabízí moderní město se vším všudy,“ uvažoval.

Také starosta je přesvědčený, že město láká zájemce o bydlení díky blízkosti Brna jako druhého nejvýznamnějšího ekonomického centra České republiky. Noví obyvatelé tak získávají mnoho pracovních příležitostí.

Územní pracoviště finančního úřadu v Bučovicích.
Rušení finančního úřadu v Bučovicích? Úředníci se mají vracet v lednu a březnu

Vyzdvihl i pěknou přírodu. „Nedaleko jsou Chřiby a Ždánický les. Snažíme se, aby bylo město co nejvíce upravené. Myslím, že jsme dobrým místem k životu,“ je přesvědčený Horák.

Společnost Obce v datech porovnává každoročně kvalitu života v 205 obcích s rozšířenou působností a Praze. Při získávání dat spolupracuje s Českým statistickým úřadem, Úřadem práce a dalšími institucemi.