Štěpánka Novotná z Vyškova si už poněkolikáté stěžuje na podnikatele Michala Ivachova, kterému pronajímá obchod ve svém domě. Nájemník však nad jejím jednáním jen kroutí hlavou.

Nejdřív se nechtěl vystěhovat z prodejny a navíc ještě neplatil nájem. To přibližně před rokem tvrdila důchodkyně Štěpánka Novotná z Vyškova o svém nájemníkovi Michalu Ivachovi.

Teď říká, že peníze za nájem od něho neviděla už déle než rok. A ještě měl vylepit na internetu inzeráty, že Novotná pronajímá nebytové prostory svého domu.

„Jsem z toho nešťastná. Zvoní mi tu lidé, že si přečetli inzerát o pronájmu a mají zájem o obchod. To vůbec není pravda,“ postěžovala si důchodkyně.

Ještě dodala, že Ivachov má pořád klíče od jejího domu. „Čekám, až přijede syn a vymění zámky. Trestní oznámení na něj podávat nechci. Vůbec nejsem ve své kůži. Určitě na své jednání jednou doplatí,“ uvedla Novotná.

Nájemník, který jí dělá podle jejích slov ze života peklo, se ovšem brání. Tvrdí, že žádné inzeráty nepodával.

„Vůbec nevím, o čem je řeč. Je to asi měsíc, kdy jsme se s Novotnou domluvili, že obchod opustím. Mám zájemkyni, která by tam chtěla podnikat. Dá mi jenom peníze, které jsem do prodejny investoval,“ vysvětlil Ivachov.

Tomu připadá její jednání podivné. „Nechápu, proč si pořád stěžuje, když už jsme se dohodli. Nebude to trvat dlouho a z jejího domu úplně odejdu,“ divil se Ivachov.

Jenomže Novotná si myslí, že to nebude tak jednoduché, jak nájemník tvrdí. „Myslím si, že se nechce vystěhovat, dělá mi naschvály,“ řekla nešťastně důchodkyně.

Její syn Pavel Livora je navíc přesvědčený, že jeho matka není jediná, kdo má s Ivachovem potíže. „Řekl bych, že se snaží využívat lidi,“ naznačil před časem Livora.

Že nebyl tak daleko od pravdy, potvrdil nedávno vyškovský podnikatel Alois Hlásenský. V jeho domě na Masarykově náměstí má totiž Michal Ivachov trvalé bydliště. Podle Hlásenského však v bytě nebydlí.

„Musel jsem mu odstřihnout přívod plynu, protože mi dluží peníze za topení. To bylo před třemi lety a pochybuji, že by mohl spát v bytě v krutých mrazech,“ zdůvodnil Hlásenský.

Taky Štěpánka Novotná se už několikrát přesvědčila, že Ivachov na Masarykově náměstí zřejmě moc nepobývá. „Několikrát jsem tam byla, abych si s ním promluvila. Nikdo mi však neotevřel,“ potvrdila Novotná.

Přes všechna trápení, která s Ivachovem má, však věří ve šťastný konec. „Snad už se problémy co nejdřív vyřeší. Jsem psychicky na dně.

Nechci nic jiného, než aby potíže skončily,“ přeje si důchodkyně.

Martina Vilímová