„Altánek jsme dokončili před dvěma týdny, od té doby se zabíhá do provozu. V šatně v přilehlé budově se mohlo oblékat maximálně pět lidí najednou, v altánku se může pohybovat několikanásobně větší počet hráčů a slouží i jako rozšířené zázemí pro personál. Je v něm krb a je kompletně zateplený, takže při nepřízni počasí se zatáhnou rolety a může se v něm schovat množství lidí," popsal novostavbu předseda klubu SK Beachvolleyball Slavkov u Brna Lubomír Kuchta.Už dva týdny je v provozu nový altánek, který poskytuje nové zázemí hráčům beach volejbalu ve Slavkově u Brna.

Volejbalový klub šel podle Kuchtových slov vstříc nárokům návštěvníků. „To, co stačilo před dvaceti lety, dnes už dávno neplatí. Hlavně třeba rodiče chtějí vidět pro děti nějaké slušné zázemí. Dřív když začalo pršet, se musely schovávat pod slunečníky," vzpomněl předseda klubu.

Dodavatel ještě nevystavil všechny faktury, ale Kuchta předpokládá, že výsledná cena stavby se bude pohybovat kolem půl milionu korun. Část z toho pokryl příspěvek od města, část poskytla dotace z Jihomoravského kraje a na zbytek si klub vzal půjčku.

Nový altánek oceňuje třeba Slavkovan a návštěvník koupaliště Ondřej Filip. „Je pěkně řešený, líbí se mi. Kromě jiného mi vyhovuje, že se tam jako návštěvník můžu koukat na různé sportovní přenosy," vyzdvihl Filip.Už dva týdny je v provozu nový altánek, který poskytuje nové zázemí hráčům beach volejbalu ve Slavkově u Brna.

Začátek výstavby komplikovalo šest bříz, které stály na místě altánku a s jejichž pokácením nesouhlasily technické služby města, které koupaliště spravují. Vyškovský deník Rovnost o tom informoval na přelomu dubna a května. Město i přesto povolilo jejich pokácení, a tak se mohlo před novou sezonou začít s výstavbou. Volejbalový klub se s městem domluvil na náhradní výsadbě, za kterou už zaplatil do městské pokladny třicet tisíc. O místě, kde se nové stromy vysadí, se teprve bude jednat. Na koupališti však určitě nevyrostou, podle Kuchty má vedení města za to, že zeleně je v areálu dost.