Seidl sedí také ve věřitelském výboru, který bude na svém nejbližším zasedání s vekou pravděpodobností jeho plány řešit. „O tom, že chce pan Seidl farmu koupit, víme. Vývoj situace také sledujeme v tisku. Bavit se o tom, jestli budeme jeho záměru přístupní, je teď předčasné. Rozhodně to budou muset probrat naši právníci a diskutovat o tom budeme na věřitelském výboru, jehož termín v těchto chvílích není z důvodu dovolené jeho předsedkyně známý," informovala mluvčí Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod Kateřina Dobešová.

Podnikatel v rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedl, že je oproti jiným zájemcům ve výhodě. Má totiž kolem farmy vykoupenou řadu pozemků, včetně těch pod hlavní příjezdovou silnicí k areálu. „Řekněme, že mám dnes v ruce lepší karty než jakýkoliv jiný kupec," řekl deníku Seidl.

To si nemyslí třetí člen věřitelského výboru, kterým je brněnská stavební firma Kaláb. U farmy má víc než devítimilionovou pohledávku. „Jsem rád, že pan Seidl chce podnik koupit, ale já o něj mám také zájem. Rozhodující bude, kdo dá víc peněz v dražbě. Co vím, on zdaleka nechce nabídnout tolik, co naše firma," prozradil Vyškovskému deníku Rovnost jednatel stavební společnosti Tomáš Kaláb, který i přes svůj zájem stále považuje za nejlepší variantu prodat farmu třetí osobě.

Pokud by případnou dražbu vyhrál Seidl, hrozí mimo jiné, že pozemek pod příjezdovou cestou k olšanskému areálu, o který teď usiluje obec, získá Polívka. „V poslední době řešíme problém s pozemky patřícími panu Seidlovi, cesta na nich je obce. Psali jsme jak jemu, tak také insolvenčnímu správci. Z odpovědi pana Seidla vyplynulo, že pokud farmu získá, bude mít předkupní právo k parcelám pan Polívka," naznačila starostka Olšan Dana Křížová.

Proto ji ani nepřekvapila informace o tom, že Seidl nyní skutečně má zájem o farmu. „Předpokládali jsme to a v podstatě tomu nasvědčoval vývoj situace už od začátku. S hercem jsme vždycky měli dobré zkušenosti, komunikace mezi námi nikdy nevázla, takže kdyby se věc vyvíjela tímto směrem, zcela určitě by nám to nevadilo," netajila se Křížová.

V současné době farmu provozuje insolvenční společnost Edl a partneři, která ji chce prodat na podzim. Teď se o ni stará firma, která v areálu zabezpečovala ostrahu. „Nevím, jak moc vážně pan Seidl bere svůj záměr koupit farmu, ale osobně tady myslím ještě nebyl. Nesetkala jsem se s ním," řekla manažerka farmy Jana Hefrová s tím, že minulý týden na farmu přijela zástupkyně insolvenční společnosti Petra Hýsková a bavily se o tom, jak bude podnik fungovat po případném prodeji.

Dobrou zprávu tak Hefrová má pro ty, kteří si vytvořili rezervace na následující měsíce. „Máme objednávky do října. Nerada bych hosty zklamala tím, že se jejich akce neuskuteční, protože se farma prodává. S paní Hýskovou jsme se dohodly, že v takovém případě bude smluvně ošetřené, že rezervace vytvořené v této době se nebudou rušit a jejich cena zůstane v dohodnuté výši. Tržby podniku jsou teď takové, že je schopný se udržet. Na zbohatnutí to ale není," zmínila Hefrová. Restaurace s hotelem jsou znovu otevřené od konce června. Přesto byly v uplynulých třech týdnech pro veřejnost opět nepřístupné. „A to kvůli natáčení filmu Dědictví II. Byli zde ubytovaní členové štábu a odjeli v neděli. Teď uklízíme," dodala Hefrová.