Hodně velký poprask by podle svých slov mezi poslanci udělal Josef Bouda z Bučovic, známý jako místní Karel Gott. „První, co bych udělal, kdybych se stal poslancem, by byla ostrá interpelace adresovaná bývalé vládě. Způsob, jakým skončila, je absurdní. Řada těch, kteří teď sedí na důležitých postech, vůbec netuší, co dnes lidé potřebují," je přesvědčený Bouda, který zaujímá třicáté místo na kandidátce KSČM. Vyškovský místostarosta Břetislav Usnul si myslí, že politika a sport mají leccos společného.

Ve zvolení však příliš nedoufá. „Jsem tam do počtu. Vyjadřuji tím podporu straně, jejíž program se mi líbí a podepsal bych se pod něj. S kandidaturou jsem souhlasil mimo jiné i proto, že se znám s lídrem jihomoravských komunistů Vojtěchem Adamem a vážím si ho jako člověka, lékaře i starosty," dodal Bouda.

O přízeň voličů se bude v blížících se volbách do Poslanecké sněmovny ucházet z jednadvacátého místa kandidátky KDU-ČSL také současný vyškovský místostarosta, dlouholetý podnikatel a milovník cyklistiky Břetislav Usnul. „Ani pořádně nevím, na kterém jsem místě. Ale je to spíš někde na konci. Na post poslance nepomýšlím, svým jménem spíš jen podporuji stranu, na jejíž kandidátce jsem uvedený," přiblížil Usnul, který má sedmiletou politickou zkušenost získanou ve vyškovském zastupitelstvu. Od letošního 15. ledna pak působí jako místostarosta měs­ta.

Na rozdíl od posledních komunálních voleb se však na kandidátkách do Sněmovny neobjeví jeho někdejší svěřenkyně, cyklistka Lada Kozlíková. „Nikdo mě neoslovil. Ale můžu říct, že teď ani nemám politické ambice. Jediná strana, za kterou bych tak byla ochotná kandidovat, jsou lidovci. Moje jméno by ale figurovalo na listině v Olomouckém kraji, mám teď trvalé bydliště v Prostějově," svěřila se Kozlíková.