Víc informací o firmě však není možné najít. Město i jeho obyvatelé tak mají obavy, co nový majitel s budovou zamýšlí.

Například Jan Přibyla by v místě nerad viděl vietnamské obchodníky. „O tom se lidé baví už dlouho. Zatím jsem nenarazil na nikoho, kdo by byl z takového záměru nadšený. Podobných obchodů už máme dost," zhodnotil Vyškovan.

Líbil se mu záměr prvního zájemce, majitele hotelu Allvet Roberta Rogožana, který ale od koupi ustoupil. „Říká se, že plánoval dům znovu využívat ke kulturním akcím. Navíc v něm prý plánoval i restauraci a penzion," zmínil Přibyla, který se bojí, aby v domě nevznikla ubytovna.

Na nedostatek informací o novém majiteli s obavami reaguje i vyškovská radnice. „Dceřinou společností Hleda Consulting je firma s názvem Raz, dva tři. Už z toho mě trochu jímá hrůza. Sice mě to pobavilo, ale nejde o nic, co by mě nadchlo. Netušíme, kdo se za tím skrývá. Otázkou je, zda se situace nevyvine jako v Drnovicích. Tam někdo koupil fotbalový stadion a tři čtvrtě roku se nic neděje," připomněl starosta Vyškova Karel Goldemund.

10 500 000
korun zaplatila pražská společnost Hleda Consulting za Posádkový dům armády. Její základní kapitál přitom činí podle informací v obchodním rejstříku dvanáct tisíc korun.

Na druhou stranu upozornil, že co se týká využití objektu, moc možností není. „V územním plánu je určený pro občanskou vybavenost. Takže to, že z něj vznikne například nějaká ubytovna, v žádném případě nehrozí. Územní plán umožní využití prostor pro obchody nebo kulturu, ale rozhodně ne přestavbu na ubytovnu," ujistil starosta.

Město zatím kupec nekontaktoval. A to si zatím ani není jisté, zda k prodeji skutečně došlo. „Mám zprávu z tohoto týdne, že kupec částku neuhradil a požádal o prodloužení. Ministerstvo obrany mělo termín prodloužit do konce listopadu," dodal Goldemund.

Ministerstvo obrany však informovalo Vyškovský deník Rovnost, že vítěz výběrového řízení kupní cenu zaplatil 25. října. „Následně jsme podali návrh na vklad do katastru nemovitostí," přiblížil mluvčí rezortu Jiří Caletka. Práva k posádkovému domu ale dál patří ministerstvu, a to až do úspěšného vložení do katastru nemovitostí.

Na rozdíl od města, které plány kupce omezuje územním plánem, si rezort při prodeji žádné podmínky nestanovil. „Při úplatném prodeji nepotřebného majetku žádné podmínky dalšího využití nestanovujeme," vysvětlil Caletka.

Vomelu, který bydlí v Praze, se nepodařilo zkontaktovat. Od roku 2011 působí v několika podobných společnostech, z nichž některé postupně zanikají. Redakce na něj našla několik telefonních čísel. Ani jedno však není aktivní.