DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Rodina Výborných z Vyškova letos prožila chudší Štědrý večer. Větší nákupy odložila až na závěr letošního roku. Rozhodla se totiž využít povánoční slevy. Nemusí sice podle vlastních slov zrovna obracet každou korunu, ale rozhodla se přece jenom víc šetřit. „Proto jsme si dali s manželem pod stromeček jenom symbolické dárky a na nákupy se teprve chystáme. Zítra chceme vyrazit po obchodech, abychom omrkli, jestli už začaly větší slevy.

Máme už zkušenosti, že není zapotřebí jezdit do Brna nebo Prostějova. Levně se dá nakoupit i ve Vyškově, a to třeba i elektronika,“ řekla Ludmila Výborná. Doufá, že manželovi koupí ještě značkovou bundu a do domácnosti ledničku.

Koupit si televizi s dvacetiprocentní slevou, lustr o třicet procent méně nebo kosmetický balíček či zimní bundu za poloviční cenu? To už se vyplatí. Proto

místo toho, aby po Vánocích bylo v obchodech pusto, je tomu právě naopak. Obchodníci nalákali lidi na slevy. Ti si dělali nejenom zásoby na Silvestra, ale kupovali i zlevněnou kosmetiku, elektroniku nebo hračky. „Naše společnost nabízí od 27. prosince zboží na Silvestra za zajímavé ceny. Rovněž u elektrospotřebičů a textilu zlevňujeme u vybraného zboží až o šedesát procent. Snížení cen bude pokračovat až do nového roku,“ uvedl mluvčí Kauflandu Michael Šperl.

Neopomněl se navíc pochlubit, že od ledna se bude Kaufland prezentovat s novou grafikou. „Tento krok samozřejmě doprovodí atraktivní nabídka a ceny,“ dodal Šperl.

Do konce roku nabízí výhodnější ceny i vyškovský Prior. „Na elektro máme slevu pět procent, na ostatní zboží dvacet procent,“ uvedl manažer Prioru Marian Stec.

Po Vánocích se vyplatí nakupovat i oblečení. „Máme třicetiprocentní slevy na všechno, zimní i letní zboží,“ řekla prodavačka Ilona Přichystalová z obchodu Athletic v budově vyškovského Kauflandu.

„In“ je také kosmetika. „Máme slevy převážně na dárkové sady, balíčky, parfémy anebo například adventní kalendáře,“ uvedla vedoucí prodejny drogerie DM Stanislava Buriaková.

ČTĚTE TAKÉ: Další vlna zlevňování přijde v lednu